| criss94 a întrebat:

Simpatizez un baiat care este suparat pe mine, as vrea sa ne impacam insa orgoliul nu-i permite din prima sa fim in aceleasi relatii in care am fost... uneori arat ridicol pentru ca eu sunt cea care face primul pas. Nu stiu daca merita sa merg mai departe sau nu, help.

3 răspunsuri:
| seth2016 a răspuns:

Criss94, lasa baiatul in pace happy

| UnBroken2016 a răspuns:

Sunt multi baieti care asteapta "semne" tampite de la fete, ei au impresia ca nu trebuie sa isi bata capui cu toate fetele. Culmea, cand intalnesc o fata care chiar le place, tot ei fac primul pas pentru ca in mintea lor cred ca ea chiar merita. Asa si aici. Se vede ca nu prea te doare de el si orgoliul tau e mai important ca prietenia lui. Lasa baiatul in pace. Cred ca doar te plictisesti si il vrei dupa fundul tau, nu prea te doare de prietenia lui. ORi orgoliul tau e destul de imputit. NU stiu care din 2. Poate amandoua. Dincolo ti-am spus, daca prietenia lui conteaza ceva sa il bagi in seama, e clar nu prea conteaza asa ca nu iti mai bate capul. Baieti sunt destui.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca tu arati ridicol cand faci primul pas inseamna ca ar trebui sa arate si el la fel de ridicol ma gandesc eu, nu? Nu merita sa mergi mai departe si stii de ce? Pentru ca atunci cand simpatizezi o persoana, treci peste orgoliu si te duci sa ii vorbesti, nu trebuie neaparat sa faca el primul pas. Ceea ce vreau sa spun, e ca tie iti place ca el sa te abordeze si sa te simatizeze, sa-ti faca avansuri si nimic mai mult. Deci mai bine ti-ai cauta un baiat cu care sa vrei sa ai o relatie!