| robo7 a întrebat:

Simt ca nu mai am nimic! poate cel mai bun prieten al meu e de negasit de cand suntem la liceu, ne-am indepartat sad. cel mai bun prieten pe care il aveam in clasa s-a transferat. fata pe care o plac enorm nu stiu daca ma place si ea. i-am aratat ca o plac, m-am bagat de multe ori cu ea in seama si nimic. macar ea mi-ar mai fi alinat suferinta... nu stiu ce sa mai fac sa-mi revin. cum sa fiu cu acea fata cand ea sta toata ziua cu prietena ei, fac si temele impreuna.

1 răspuns:
| JoshuaNNN a răspuns:

Salut, crede-ma ca toti am simtit cel putin odata ceea ce simti tu acum.Cand am avut si eu probleme cu "relatiile" s-a terminat urat si m-am inchis in mine destul de mult; ceea ce astazi regret pentru ca numai sunt aceeasi persoana de atunci care sa zambeasca si cand e jos.M-am distantat de majoritatea prietenilor si uneori simt si eu cum am nevoie de "sustinere".
Ceea ce vreau sa-ti spun, e sa nu procedezi ca mine pentru ca o sa fie pacat, numai fi negativist! Sunt sigur ca starea asta e doar asa "in trecere", va disparea ea si nu e nevoie sa-ti lase amintiri neplacute, sau poate mai rau sa te schimbe!
Zambeste, mai ai o groaza de trait...sigur vei gasi un prieten cu adevarat si de asemenea o iubita respectabila.
Apropo: daca tipa nu-ti raspunde la avansuri, ori sincer e aiurita si nu si-a dat seama, ori nu te place, incearca sa o bagi tot timpul in seama, si daca lucrurile merg, cheam-o pe afara si spune-i ce simti. Daca aveti prieteni comuni e chiar simplu, pune-i sa afle [mai pe ocolite] daca si ea te place si sa bage o vorba buna despre tine.