| Perversul69 a întrebat:

Simt ca trebuie sa ma destainui cuiva. Iubesc o fata, (si spun iubesc pentru ca chiar o iubesc, nu doar o plac)care are prieten. Suntem in aceeasi clasa, iar in ultimul timp ne-am apropiat atat de mult incat am devenit obsedat de ea. E o fata educata, cuminte si desteapta, iar dupa parerea mea ei doi nu se potrivesc deloc. Ne-am apropiat atat de mult, incat uneori incep sa cred ca flirteaza cu mine, dar niciodata nu trece linia. De multe ori am vrut sa ii marturisesc ce simt, dar sunt speriat ca asta va distruge prietenia dintre noi, dar nu mai suport. Ma macina pe dinauntru, mai ales cand ii vad impreuna. Nu stiu ce sa fac. Am incercat si prin unele metode sa ii despart(ea nu stie despre asta), dar am esuat, tot impreuna au ramas. Nu stiu ce sa mai fac. Daca ii spun, sunt 100% sigur ca o sa ne distantam, iar eu nu vreau asta. M-am ratacit in propriile ganduri, din cauza ea. Sunt nebun dupa ea, dar nu ii pot spune. Ce sa fac? Sa mai incerc sa ii despart? Daca da, cum? Daca nu, atunci ce? AJUTOOOOR.

7 răspunsuri:
| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

" Am incercat si prin unele metode sa ii despart(ea nu stie despre asta), dar am esuat, tot impreuna au ramas."
nu-i cazul sa fii marlan!
usurel cu pianul pe scari; risti sa versi clapele!
daca ea iti acorda atentie doar din bun simt, iar tie ti s-ai aprins beculetele, nu inseamna ca tu sa fii marlan si sa cauti sa ii desparti!
cauta, daca te duce intelectul, sa te pui in pielea acelui baiat!
Bafta deasa si mult succes!

| vocea a răspuns:

Frate e simplu nu trebui sa faci mare branza.
Daca ea nu poate trece linia inseamna ca nu are rost.
Spune-i ca asta iti doresti si daca nu vrea nu o sa mai tineti legatura pune-o sub presiune atunci vezi daca te vrea.
Dar esti sigur ca vrei acest tip de femeie, la un momendat veio sfarsi ca actualul.

| HazelEyes77 a răspuns:

Poti sa i marturisesti ce simti si vezi ce reactie are. Nu i o crima ca iubesti dimpotriva e cel mai frumos lucru. Dar nu fii parsiv si cu doua fete incercand sa bagi bete in roate in relatia ei cu baiatul acela daca zici ca ii esti prieten. Nu se face asa daca afla n o sa mai vrea sa stie de tine. Iubirea ta pentru ea se transforma incet in obsesie si nu e bine deloc. Cand iubesti sincer pe cineva nu i faci rau, ci pui binele lui mai presus de al tau.

| Pool77 a răspuns:

Esti un om de ****, cam atat.

Nu inteleg baietii care se baga in relatia altora doar pentru ca le place de fata respectiva.
Daca chiar voia ceva de la tine, crede-ma se despartea de prietenul ei si era cu tine.
Sper ca tipul sa-si dea seama si sa-ti **** o mama de bataie, toti meritati chestia asta.
Daca e intr-o relatie fericita, respect-o frate, nu-i distruge fericirea. De ce imbarligi relatia lor? Tie ti-ar placea sa ti se faca asa ceva?
Esti un cretin si sper ca viata sa te ****-n gura cand ai viata mai fericita.
Prostule.

| ShamelessQboy a răspuns:

Se pare ca ai dezvoltat o obsesie pentru fata asta, unii ar spune că esti nebun, dar nu-i asa!
Ar fi bine sa consulți un specialist, sa te ajute sa îți schimbi modul de gândire.

| combativul a răspuns:

Daca-as fi in locul baiatului te-as bate grav

| AlexanderHamilton a răspuns:

Esti un jeg de om, nu te baga intr-o relatie care deja e stabilita, ia distanta, ciudatule.