| andu_9113 a întrebat:

Simtiti ca parintii vostri tin mai mult la frati decat la voi?

7 răspunsuri:
| RXN a răspuns:

Cat am fost copil, da, simteam asta doar pentru ca primea mai multa atentie.In fine,in general nu am primit prea multa atentie de la ai mei. Oricum, acum nu ma mai deranjeaza, chiar imi place faptul ca ma lasa in pace.

| Libelle a răspuns:

Nu am...
Dar acum fara gluma de multe ori cand eram micuta simteam ca mama tine mai mult la motan decat la mine.Si ca tata tine mai mult la mama.

| AnonimA a răspuns:

Da! Sau cel putin asta simt eu

| R_8074 a răspuns:

Da, ei zic ca nu e asa dar. suntem foarte apropiate de varsta, nici un an nu e intre noi. dar de multe ori simt eu ca fac diferente.

| Cheloo20cmRecords a răspuns:

La fratele meu imaginar

| ciupyx a răspuns:

Am simtit asta la un moment dat, era ceva in genul tata era cu sora mea, mama cu mine, dar cred ca era mai mult o interpretare. cand am avut nevoie de ajutor am primit sprijin de la amandoi, la fel de mult ca sora mea happy

| DeyuXd a răspuns:

De multe ori am simtit asta
si uite care ar fi motivul pentru care ni se pare asta
unii frati sunt mai mari altii mai mici
cei mai mici au nevoie de mai multa atentie pentru a nu o lua pe cai gresite
in timp ce celalalt frate/sora este mare deacum a trecut prin multe
nu mai stau parintii sa ii dadaceasca toata ziua desi uneori simt nevoia sa faca asta
sau unii cred ca pe cei mai mari ii iubesc mai mult parintii deoarece poate le dau mai multi bani de cheltuiala? au mai multa libertate iar ceilalti frati/surori vor si ei
asta e parerea mea
baftawinking