| Arakiss a întrebat:

Sincer, ce credeti ca e iubirea, ce inseamna de fapt iubirea?

15 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

De ce sa definim si asta, e ceea ce simti cand iubesti o pers foarte mult

| LoveSleep a răspuns:

Iubirea e atunci când îți pui minute naționale ca să puteți vorbi, că ea e pe Vodafone, lol.

| Hammurabi a răspuns:

laughing Haaa...
Sincer și simplu?
Înseamnă că ai stat prea mult timp cu cineva.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Puterea de a-i spune vorbe de alint persoanei careia iti maanca ficatii.winking laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E atunci când tii la tine însuti. Mai mult decât la cei din jur, restul sunt doar mici rahaturi.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Egoistule : (

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Bătaie de cap

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu fi trista. Tocmai ce am terminat sa ma iubesc mai inainte. Ai loc acum in inima mea.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Dacă te "iubesti" cu gândul la mine, nu înseamnă ca aveam deja un loc asigurat in inima ta?

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ba da in partea intunecatã. Mic drãcusor. Nu stiu cum sa ma exorcizez de tine.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Uu,o parte întunecată. Unde e aia? N-am dat de ea, încă.
Problema nu e ca nu știi, ci nu vrei.
"Mic"? Poate la tine.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Uitãte in oglindã.sad sau fa-ti un selfie
Am un suflet prea sensibil. Nu pot sa-ti dau drumul.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Încerc,dar nu pot, ma orbește lumina de la aura mea de înger inocent.
Sensibilitatea asta te omoară sad

| Subsemnatul123 a răspuns:

Utopie

| OKGirl a răspuns:

Iubirea este un sentiment placut pe care il poate simti orice fiinta. Iubirea este cand placi o persoana, doar ca nu e vorba doar de o placere, ci de faptul ca adori acea persoana.Este un sentiment puternic. De ex, tu iti iubesti parinti. Adica ai motive sa ii iubesti, sau cel putin motivele ti se par tie bune. Iubirea nu e reciproca mereu. Iubirea este un sentiment dificil si totodata simplu. DECI in concluzie :Iubirea este cand tu adori pe cineva si ai motive (care ti se par tie bune, nu trebuie sa li se para si la restul). Sper ca te-am ajutat. :*