| poluarect a întrebat:

Sotia perfecta, credeti ca exista?

Răspuns Câştigător
| Lady.Love a răspuns:

Perfecta in ce sens? Poate sa existe, ma refer la un barbat care a avut mai multe esecuri in dragoste si acum este fericit alaturi de sotia lui, chiar si cu micile ei defecte, ea poate fi crezuta perfecta de catre sotul ei. Daca te referi la o sotie care nu greseste cu nimic si chestii de genul asta, nu, nu exista. Oricum nu vad care ar fi rostul sa existe. Nu crezi ca ar fi prea monotona relatia aceea? Adica... tutul e bine si frumos, nimic diferit, acelasi lucru in fiecare zi. E mult mai...sa zicem palpitant cand te certi cu sotul pentru o "prostioara" si cei doi stau asa suparati cateva minute, dupa care se impaca pentru ca nu pot sta suparati unul pe celalalt, din simplul motiv ca dragostea dintre ei este prea mare. happy

19 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, sincer nu prea cred ca exista pentru ca perfect nu e nimeni, nici sot pefect nu exista... dar stiu ca exista sotii care macar sa incerce sa ii ofere sotului iubire, caldura, sa ii ofere o mangaiere, o vorba buna, care sa ii respecte deciziile si sa il aprecieze, femeile nu ar trebui sa se considere inferioare total barbatiilor, intre ci 2 ar trebui sa existe un echilibru, sa se completeze reciproc, de gresit oricine greseste, atat femeia cat si barbatul, dar totusi daca ai o sotie care o iubesti, o respecti, mai ales daca ti-a daruit copii atunci merita respect, daca te porti cu ea cum trebuie si ii oferi ce are nevoie, nu vad de ce ar gresi, exista multe femei devotate caminului si sotului, dar din pacate mai exista si o alta categorie de sotii care chiar nu isi indeplinesc rolul de sotii, acum depinde peste cine dai.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Perfectiunea e un mit, un ideal prea utopic pentru orice om cerebral!

| Razvan a răspuns:

Toate propozitiile care contin cuvantul "perfect" sunt pur ipoteticewinking

| Malvina24 a răspuns:

Pui intrebarea ''sotia perfecta exista?''dar barbatul perfect este? cu siguranta nu exista nici una din cele 2! Nimeni nu e perfect insa sunt si femei si barbati aproape de a fii ''perfecti''!

| liz23 a răspuns:

Exista persoana care va fi langa tine mereu, care te va astepta, care va avea grija de tine daca iti va fi rau, care se va bucura pentru fiecare succes si se va zbate cu tine in rezolvarea problemelor, exista propriul tau perfect.

| Dizzydizz a răspuns:

Nu cum nici barbat perfect nu exista

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Nimeni nu e perfect happy Deci raspunsu este nubig grin

| madalicious a răspuns:

Exista doar in filme. Vrei o sotie perfecta? Uita-te pe Halmark duminica la ora 20:00. In realitate? Te pot asigura ca nu.Nu exista. Pentru ca nimic in lume nu e perfect.tongue Nici barbatul sau sotul perfect nu exista pentru ca toti facem greseli la un moment dat si calcam stramb. Atunci se alege praful de imaginea de "sot/sotie perfect/a".

| User a răspuns:

Nu. n-are cum sa fie muta, cuminte, frumoasa, inteligenta, sexy si apetisanta. e prea multe...

| Orannginna a răspuns:

Ma intreb cum poate exista sotia perfecta daca nici macar omul perfect nu exista?

Dar, dincolo de asta, sotia poate fii perfecta in ochii sotului ei. Asa ca daca pentru tine sotia ta este cea mai perfecta gospodina, cea mai rafinata doamna, cea mai grijulie mama, ori cea mai frumoasa dintre femei e totul in regula, nu? happyhee hee

| Aia cu cap mare a răspuns:

Kidu cu inca 2 u
mi-ai luat vorba din gurawinkingbig grin

| SlobodLaGura a răspuns:

Hmm nu stiu daca exista dar un criteriu care trebuie sa il indeplineasca nevasta perfecta este: capul patrat - sa poti pune paharul de bere in siguranta!
*ps: fiecare e cu perfectu lui.

| dana1986 a răspuns:

Da exista.Eu si poate mai sunt si altele maritate sau inca nu dar eu cred ca pentru a fi sotia perfecta si a nu fi inselata de sot trebuie sa fii gospodina in casa doamna pe strada si curva in pat.

| xandra_3994 a răspuns:

Depinde cum vezi tu o sotie perfectahappy

| maniac a răspuns:

Doar daca iti creezi tu un robot ca sotie si sa-ti asculte toate comenzile.

| M@dy a răspuns:

Nu!

| Katalynutza99 a răspuns:

Femeia perfecta e cea care e inperfecta

| eveline a răspuns:

Scurt si la obiect:Sotia perfecta este femeia pe care o iubesti cu adevarat si nu te intereseaza defectele ei.winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt si sotii perfecte doara ca trebuie sa le sansa sa tio demonstreze