| Ella2345 a întrebat:

Soţul meu vrea să facem sex chiar dacă eu nu vreau dar nu tot timpul ce pot face? daca îl refuz se supăra pe mine

15 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Dar tu cam de cate ori pe saptamana vrei? Se intampla sa iti doresti vreodata sa faci sex sau de fiecare data o faci pentru ca iti cere el?

| darrio2007 a răspuns:

Probabil a intervenit rutina in casnicia voastra.
E bine sa mai accepti cateodata.
Să nu cumva să aceseze „fonduri europene".

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Si de ce nu ai vrea sa faci sex doar este sotul tau, daca el se duce la altele este din cauza ta ca il refuzi mereu, ce vrei sa faca sa se roage de tine? Barbatii au nevoie de sex mai des decat voi femeiile.

| LaraClarice a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Și e mai bine sa o facă în sila?

| LaraClarice a răspuns:

Dacă se supără este alegerea lui. Nimeni nu este in locul tau pentru a ști ce simți în timpul contactului sexual. Sexul ar trebui sa fie plăcere, nu un lucru făcut doar pentru a-i face pe plac. E corpul tau și nimeni nu ar trebui să aibă control asupra ta.
Nu înțeleg de ce ramâi cu el? Gândește-te puțin, dacă ai fi in locul lui te-ai supăra din motivul asta? Eu cred că nu. Daca te-ar iubi cu adevărat nu te-ar presa sa faci un lucru care nu-ți place.

| mihai69 a răspuns:

Definește "dar nu tot timpul".
Oricum, dacă o face cu forța, fără acceptul tău, se cheamă viol, chiar dacă este soțul tău. Poți să faci plângere penală.

| TheGentleman a răspuns:

Poți fi creativă și să-i oferi un handjob.

Din câte se pare contactele voastre intime sunt destul de rare si nesatisfăcătoare. Nu va dura mult căsnicia în ritmul ăsta

| Madaxo97 a răspuns:

Din întrebările tale anterioare, reiese ca ai dureri mari la contactele sexuale, probabil de aia refuzi sexul, îți e frică de durere, si e firesc. Fă ceva sa rezolvi această problemă, mergi la un ginecolog, vezi ce se poate face pentru durere ca sa nu îți mai refuzi soțul mereu, e normal să il refuzi dacă tu nu simți placere, doar durere.
Poți sa ii spui de asemenea să faceți un preludiu mai lung și mai tandru ca sa te exciți mai bine să nu mai doară, cumpăra și lubrifiant să il aveți la îndemână în caz de e nevoie.
Depinde acum si cât de des faceți sau cat de des îl refuzi, de 2, 3 ori pe săptămână în medie e o cifră decenta pentru numărul contactelor sexuale.

| RazzMTB a răspuns:

Pai e si normal sa se supere, daca nu vrei de ce iti mai faci relatii?

| TzancaTheHurricane a răspuns (pentru RazzMTB):

Nu totul constă în sex

| RazzMTB a răspuns (pentru TzancaTheHurricane):

Corect, dar cand iti faci o relatie iti asumi

| LaraClarice a răspuns (pentru RazzMTB):

Hai, poate ai treabă în altă parte și noi te reținem!

| RazzMTB a răspuns (pentru LaraClarice):

Chiar n-am

| LaraClarice a răspuns (pentru RazzMTB):

Fă-ți o viață și atunci o să ai!

| RazzMTB a răspuns (pentru LaraClarice):

Nu-mi tine tu mie de grija laughing