| fitosulvostru a întrebat:

Spune cum te poate cuceri un baiat. funda

2 răspunsuri:
| MGEORGESCU a răspuns:

Din punctul meu de vedere ar trebui sa se apropie de urmatoarele criterii/caracteristici:
-sa fie cu bun simt, deci un baiat educat
-sa aiba un simt al umorului bine dezvoltat, dar cu limite
-sa fie deschis la nou si receptiv la semnalele pe care le primeste
-sa fie dulce si dur in acelasi timp
-sa fie atent la gesturile mici facute cu dragoste
-sa inteleaga cat de importanta este semnificatia unei flori oferite
-sa fie un tip istet cu care sa pot comunica usor si despre orice
-sa fie sincer si stapan pe el din toate punctele de vedere
-sa fie tandru, grijuliu, iubitor si cu un caracter frumos.
Lista ar mai putea continua, insa in linii mari cam despre asta e vorba.
Tin sa precizez ca spun asta din perspectiva unei femei casatorite care a cautat aceste aspecte atat la un baiat cat si la un barbat, pentru ca baiatul de azi e barbatul de maine si trebuie sa fie un om frumos din toate unghiurile(atat fizic cat si psihic) si la 15 si la 30 de ani.

| AlMaDi a răspuns:

Cu atitudine, ingredere si cel mai important lucru, cu istetime.
Fiecare baiat este diferit, si o reteta fixa de cucerire a tuturor nu exista, poate unu din ei e alergic la dulceata, altul la tupeu, altuia ii place cu mai multa ciocolata, altuia ii place cu mai putina timiditate...si tot asa.