| titi_4416 a întrebat:

Spuneti-mi va rog cind pleci la un medik ginekolog cu parintii si nu esti virgina, te intreaba mai intii pe tine daca vrai ca aceasta sa se afle sau ii spune deodata parintilor?

Răspuns Câştigător
| dedesh a răspuns:

In timpul consultatiei, parintii nu stau in aceeasi camera. daca ai peste 15ani, ii poti cere ginecologului sa nu le spuna parintilor ca nu mai esti virginawinking

5 răspunsuri:
| answer a răspuns:

Cel mai bine le spui tu de acasa si suporti consecintele. Chiar daca se vor purta urat cu tine o perioada, le va trece si oricum fac asta din dragoste pentru tine, pentru ca sunt, ca orice parinti, protectori. De regula, cand parintii merg cu tine la ginecolog, mai ales daca esti minora, cel putin mama ta poate alege sa stea cu tine in aceeasi incapere, dupa acel paravan unde te schimbi, deci sa nu aibe contact vizual cu tine.

Concluzia: nu ai scapare asa ca mai bine spune-le parintilor tai si asta este...consecinte la care nu te-ai gandit.

Răspuns utilizator avertizat
| razvan1305 a răspuns:

Daca nu ai 18 ani, le spune, daca ai 18 ani poti vb cu toctoru si acesta are obligatia sa nu spuna fara voia ta...

| SkyZ0 a răspuns:

Dai si tu la doctor 50 ron ca asa se face treaba in spitalele din Romania si nu afla parinti Funda PLS :X

| PisicaRoz a răspuns:

Pai cred ca daca esti ink minora o sa le spuna direct...sau daca medicul acela este un cunoscut il poti ruga sa nu o faca... sper ca te-am ajutat:*funda pls?:X