| MynameisPenelope a întrebat:

Spuneti-mi va rog,totusi e corect ca baietii sa faca intotdeauna primul pas? Nu am in vedere numai la inceputul unei relatii cind se cunosc, dar in general baiatul trebuie sa aiba grija de fata s-o imbratiseze, s-o sarute sau fata?

Răspuns Câştigător
| Diiaanna a răspuns:

Nu cred ca e o regula, depinde de fiecare. Parerea mea e ca intr-o relatie fiecare, la un moment dat, trebuie sa aiba initiativa. Si nu sunt de acord cu faptul ca baiatul ar trebui sa faca mereu primul pas si nici nu mi se pare corect.

7 răspunsuri:
| OoBunnyoO a răspuns:

Nu neaparat, uneori mai trebuie si fetele sa faca primul pas. Depinde de situatie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fiecare cu vrajeala lui

| MisFit20 a răspuns:

Daca ne luam dupa principiul de egalitate, nu trebuie sa faca baiatul intodeauna primul pas.Conteaza sa simti cand faci un anumit pas intr-o relatie, indiferent de sex.

| unknøwn a răspuns:

Băiatul face primul pas la începutul relaţiei, până se creează conexiunea, atracţia(Nu e obligatoriu întotdeauna, dacă e o fată mai deschisă poate să facă şi ea primul pas). După aia nu mai contează cine face paşii.

| varcolaccc a răspuns:

Nu e corect deloc. Fetele ar trebui sa faca primul pas daca isi doresc sa se întâlnească cu băiatul respectiv...

| JosePpPp a răspuns:

Dar voua va pica mainile daca faceti ceva? Si baietilor le place sa fie luati in brate sau pupati fara sa fie anuntati. happy

| FlorinutaaA95 a răspuns:

Da. Trebuie sa te comporti frumos cu ele nu sa le strigi ' tu' sau sa o faci vaca sau stiu eu ce laughing. Trebuie sa fi atent ce vorbesti cu ele. Sper ca te-am ajutat! Funda?