| Sabina_5075 a întrebat:

Spuneti va rog si mie avantajele si dezavantajele banului. FUNDA! Scz de categorie, dar estea cea mai vizitata.

4 răspunsuri:
| R_8074 a răspuns:

Dezavantaj? O data ce dai de bani nu te opresti pana nu faci mai multi! Devii dependent. Si avantaj? Poti cumpara orice cu ei, in afara de sentimente

| Lovely a răspuns:

Avantaje :
- Poti cumpara orice vrei cu el
- iti satisfaci dorintele achizitionand orice doresti / ai nevoie/ vrei /
- Poti cumpara chiar si persoane
- Daca stii cum sa ii folosesti pot deveni cel mai bun prieten al tau.
- Iti ofera un motiv sa muncesti, ca te dezvolti ca si persoana pe propriile picioare
- Te motiveaza si iti ofera un scop in viata.

Dezavantaje :
- niciodata nu esti sigur ca ai destui. Cu cat ai mai mult cu atat vrei mai mult
- Depui uneori munca titanica pentru ei
- Poti fi pus in situatia in care banii sa nu iti ofere ce iti doresti, sau poti fi pus in situatia in care sa devii dependent de bani si sa faci orice pentru a ii obtine.

Sper ca am ajutat
Ai grija de tine!

| SupradozaDeViseXD a răspuns:

Dejavantaje: muncesti mult pentru putin
Avantaje: poti cumpara multe cu el

| emi_8585 a răspuns:

Dezavantaj:poate provoca certuri, inselaciuni etc...
avantaj:avundu-i poti sa iti cumperi orice lucru material pe care il dorestihappy