| anonim_4396 a întrebat:

Stau cu un baiat de 2 săptămâni. Nu prea avem subiecte de discutie. Bea fumeaza. Cand suntem in oras...Ii foarte distant, rece dar tot ma atrage ceva la el. Dupa o zi mi a spus ca ma iubeste dar eu Nu stiu inca daca il iubesc. Problema e ca am iesit in oras cu inca un baiat. E deştept, amuzant, drăguţ, e baiat cuminte, dar a trecut o zi de atunci si nu mi a scris. Si baiatul asta ma atrage. Ce ma sfatuiti? Sunt confuză. Sfaturile voastre poate ma ajuta sa iau o decizie. Sa ma despart de primul baiat? Sau sa astept sa vad daca imi scrie celalalt. Asa de prost ma simt. Stiu ca nu e corect

Răspuns Câştigător
| Ωmega a răspuns:

Amandoi sunt atrasi de tine insa primul are mai multe vicii si e increzator in fortele lui, iar cel de-al doilea e destept, cuminte insa timid.
Amandoi sunt de studiat pe mai departe, eu te sfatuiesc sa nu te grabesti si sa gantaresti in capul si inima ta calitatile si defectele amandurora cat si nivelul de atractie pe care il simti fata de amandoi si vezi la sfarsit catre care inclina balanta si pe acela il alegi. Singura vei gasi raspunsul cel mai bun pentru tine, sunt sigur.

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Fac pariu ca vei alege pe ala rece, distant cu ala cuminte ce sa faci? e foarte plictisitor macar cu ala rece dai de drame fix ce iubiti voi fetele

| ohkay a răspuns (pentru RAY):

TOATE fetele iubesc drama, nu-i așa?
Nu fi așa sigur că al doilea e ușă de biserică. Aparențele înșeală, să știi.

| RAY a răspuns (pentru ohkay):

Nu toate majoritatea, dar cine a spus ca e usa de biserica amandoi vor sex ceea ce e normal, orice barbat sta cu o femeie pentru sex si nu vad nimic rau in asta

| Violleta2022 a răspuns:

Sa mai cauti un al trei-lea, daca toti te atrag, dar nu atat de mult incat sa stii ce vrei si pe care-l vrei.

| ohkay a răspuns:

Cred că nu te-ai exprimat bine, locuiești cu primul în aceeași casă? Cel mai probabil nu. La primul pare că te atrage doar aspectul fizic, nu cred că poți iubi o persoană care nu-ți oferă atenție.

Eu spun să aștepți și să-i cunoști mai bine, nu te grăbi. Modul în care vorbești despre dilema ta, îmi dă impresia că ești micuță... dacă ești... nu te grăbi cu absolut nimic.

| mariaariamaron a răspuns:

O sa continui sa ii analizez. O sa incerc sa vad cu care ma potrivesc mai bine. Cred ca doar timpul o sa ma ajute in situaţia asta. Si o sa incerc sa nu ma grabesc. Multumesc de sfaturi.