| carlutza1001 a întrebat:

Stiam ca am fost destul de imatura in modul in care am reactionat si mai eram constienta si de faptul ca trebuia sa ma revansez cumva pentru toata agitatia pe care am creat-o si aveam un plan care nu putea da gres. Dar desigur ca acel plan trebuia sa astepte pentru ca iubitul meu avea altceva in minte si anume sa-i cunosc mama si cei doi frati. Nu a venit decat sa ma anunte sa ma imbrac in ceva frumos pentru ca familia lui urma sa ajunga in 20 de minute. Nu era tocmai ok tinand cont ca abia ma linistisem dupa toata faza de dinainte, dar mi-am luat o rochita, m-am machiat repede si am afisat un zambet fals care speram ca va impresiona.
El a intrat in camera, mi-a zambit foarte calduros si m-a luat de mana, tragandu-ma pe scari.
-Au ajuns?, l-am intrebat agitata.
-Nu inca, dar in curand vor fi aici.
Am coborat, iar in camera de zi era o masa dreptunghiulara frumoas aranjata cu toate tacamurile, farfuriile si paharele posibile. Fiind melancolica, m-am asezat pe un scaun si am inceput sa fredonez un cantec drag mie care canta in surdina. El m-a privit mult timp, dupa care nu a spus decat 2 cuvinte:
-Esti incredibila.
La cateva minute dupa aceea au sosit cu totii. Mama lui era bruneta, destul de inalta si f cocheta. Se vedea ca avea destui bani pentru a-si cumpara tot ce-i dorea inima. Fratele lui cel mic (de 16 ani) era imbracat cu haine largi si dupa credeam eu, trecea prin acea faza adolescentina de rebeliune. Cel mare avea 23 de ani si era chiar frumos. Avea niste trasaturi calde, placute, care m-au facut sa zambesc in momentul in care am facut cunostiinta cu el. Desigur ca iubitul meu era cel mai frumos si chiar nu sunt deloc subiectiva cand spun astalaughing.
Am avut o seara relativ placuta, exceptand fazele in care mama sa m-a descusut, de la ce sunt parintii mei pana la ce planuri de viitor am. El ma mai pisca de picior din cand in cand, spunandu-mi sa rezist. Si am rezistat.
La sfarsitul serii toti aveau o parere buna despre mine si am ajuns la concluzia ca erau super de treaba. Urcand alaturi de iubitul meu, vorbea incontinuu despre seara care tocmai era pe terminate, zicandu-mi cat de minunata sunt si cat de norocos este ca ma are. Ne-am sarutat cateva minute in pragul usii, dupa care fiecare a intrat in camera lui.
-Te iubesc, i-am soptit eu.
-Eu mai mult.
Desigur ca planul meu de impacare totala urma doar acum sa ia fiinta...

Va multumesc pentru cuvintele bunehappy intrebare: sa mai continui sa postez?

14 răspunsuri:
| lolly a răspuns:

Da si da-mi id la mess : ramy_srz sad

| Iulia26 a răspuns:

Chiar ne plac postarile talehappy Povestea ta e foarte interesanta, si abia astept sa citesc continuareabig grinbig grin

| DeeaMarry a răspuns:

Nu stiu de ce ne tot intrebi daca ar trebui sa continui, din moment ce stii ca toti suntem topiti dupa povestea asta si asteptam cu nerabdare sa aflam tot restul.
De ce ne ti pe jar?!

| MasterYoda a răspuns:

Nu, nu ne intereseaza!

| fluturascolorat a răspuns:

Daaa,te rog sa continui,ti-am urmarit toate postarile si sunt MINUNATE, ca si povestea ta. Daca chiar asa s-a intamplat cum povestesti, pff, insa am auzit ca nu s-a terminat prea fericit, imi pare rau insa cred ca esti fooaarte norocoasa ca ai avut parte de un asa baiat.Te rog sa continui puppy dog eyes si multumimi ca ne impartasesti o asa frumoasa poveste de dragoste.

| yoelidutza a răspuns:

Ai postat cam putin acum, crying ce rea esti!

| TeQui a răspuns:

ThX!

| Pikachuuuu a răspuns:

Te rog scrie mai des pentru ca in momentul asta povestea ta a captivat pe toata lumea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te rog mai posteazapuppy dog eyes! iti citesc toate povestirile si imi parea enorm de rau ca nu ai mai intrat! continuapuppy dog eyes:*:*

| PsyhoWoman a răspuns:

Mai scrie-nee te rog sad

| Bloodisor a răspuns:

Scuze ca intervin si eu ca musca in lapte, super ok povestea ta de iubire, chiar ma bucur pentru. tine esti un caz fericit dar, un lucru nu inteleg eu, pe 14 August 2011 ne-ai spus ca iubitul tau are 2 frati mai mici si ca tatal lui murise cand el avea 3 ani(i-mi pare rau) iar azi ne spui ca are de fapt un frate mai mare iar el are 21 de ani.
Din cate vad din povestea ta mai rezulta ca si mama lui s-a recasatorit nu?
Sincer astept cu nerabdare si alte povestiri la fel de siropoase din viata ta, chiar sunt frumoase

Scz. pentru. coment dar am vrut sa stiu acele detalii pentru. a putea contura mai bine caracterul iubitului tau si al tau.
Ms.si o seara faina sa ai!

| carlutza1001 explică (pentru Bloodisor):

Atunci povesteam la zi, adica exact cum se intampla scriam. Acum imi amintesclaughing Si atunci intelesem gresit cum ca are 2 frati mai mici...de fapt unul este mai mare decat el si unul mai mic.

| lolly a răspuns (pentru carlutza1001):

Carlutabig grin? te mai vezi cu acel baiat? de ce nu-mi bagi id?big grin

| FataCuOchiiTurquoise a răspuns (pentru carlutza1001):

Te rooooooog continua! mor de curiozitate sa mai citesc.si sa stii ca eu sunt sigura ca aceste lucruri sunt reale si ca le-ai trait chiar tu si ai putea sa te apuci sa scrii o carte cu povestea ta de dragoste.dar mai intai mai povesteste-ne ce s-a mai intamplat