| kcatwoman a întrebat:

Stiti, e un baiat in clasa a 8-a care imi place foarte mult... Dar e o problema, mai e o fata cu mine in clasa care e putin inaintea mea. Cum sa o dau la o parte si sa ies in fata? Stiu as fi egoista dar baiatul asta chiar ma place... Si inca ceva, tipul vrea sa faca pe interesantu' si nu vrea sa-mi dea numarul lui de telefon, credeti ca daca il dau eu o sa fie mai bine pentru ca am citit undeva ca trebuie sa fac eu primul pas.

2 răspunsuri:
| Skay a răspuns:

Indreaba-l daca vrea sa mergeti la o intalnire. Daca accepta atunci fa urmatorul pas ( daca mai vrei ) si cere- numarul de telefon (daca mai esti interesata ). Cunoaste-l mai bine inainte de a-l intrebe daca vrea sa fiti impreuna. Iar cu fata aia, du-te si vorbeste cu el inaintea ei.

| butt3rfly16 a răspuns:

Ar fi o idee sa faci tu primul pas si sa-i demosntrezi ca degeaba face pe interesantul ca tu poti foarte frumos sa ai ceea ce iti doresti fara sa te lasi greu abordata.Cat despre colega ta, daca tu spui ca si lui ii place de tine atunci nu e vorba de egoism pentru ca tu doar incerci sa vorbesti cu baiatul care iti place. Sfat:niciodata sa nu vezi un baiat ca fiind o competitie intre fete pentru ca nu merita sa iti bati timpul cu cineva care nu stie sa faca alegerea corecta.Baftawinking