| Andrei6699 a întrebat:

Stiti momentul acela jenant de la o prima intalnire cu o fata cand taceti amandoi si nu mai aveti niciun subiect de discutie? Si dupa intalnire sa nu mai vrea sa se vada cu tine. :/

Răspuns Câştigător
| OrdanKarris a răspuns:

Inseamna ca nu aveti chimie, DELOC. Inseamna ca iti pasa prea tare daca te va place sau nu, daca te va refuza sau nu si erai prea ingrijorat despre ce iti iese pe gura sau nu. De asta nu aiveai subiecte de discutie. De asta nu mai vrea a 2-a oara. Nu te mira. Nu e vina ta, nici a ei, poate doar putin a ei dar in principiu nicunul din voi nu are vina.

Sfaturi: invata conceptul de nepasare. Invata sa nu-ti pese daca te vei combina cu ea sau nu. Prima intalnire nu este ca sa scoti tu o discutie continua din burta sa o tii pe dansa distrata. E o oportunitate sa vezi ce gandeste, daca te va face sa astepti pentru sex sau nu(daca e una d-aia cu asteptatul, las-o sa plece in legea ei). Si nu mai iesi la "intalniri". Cand este pusa eticheta oficiala "intalnire' e ca la un interviu pentru job, toate scuturile ei sunt active, iar tu trebuie sa "dovedesti" ca esti ceva mai bun decat un posibil violator. Esti intr-o pozitie dezavantajoasa don toate punctele de vedere. Intalneste-te cu ea ca ai tu de mers undeva si daca vrea sa mearga si ea cu tine, si in felull asta nu e o intalnire oficial. Nu oficializa nimic. Te pui in postura in care tu vrei sa-i demonstrezi ei ceva si de asta esti crispat si nu ai ce vorbi. Invata nepasarea, invata sa nu-ti pese daca iese ceva sau nu.

9 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

Normal ca stiu momentul. numai eu trebuia sa deschid subiecte ca ea tacea nu zicea nimic. mai si zicea mai zi si tu ceva. "ce sa mai zic daca tu nu te gandesti la nimic".

| Plato a răspuns:

Daca va potriviti, nu se întâmplă.

| Endoryus a răspuns:

Citeste mult si nu o sa mai ai problema aia. Tu ca purtator de penis din pacate ai "datoria" sa metii discutia in viata. Ca de nu, e doar vina ta laughing. Doamne fereste, ea nu are niciodata o vina.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Kind of.

Am avut un fel de "date" cu un tip din facultatea mea, cu vreo doi ani mai mare.
Nu o fost neapărat că nu aveam subiecte de discuție, doar că nu aveam același vibe. laughing

+că am impresia că eu tot făceam glume pe acolo și el râdea mult la ele și el nu dezvolta nimic.
Legat de discuții, la fel. Încerca el să dezvolte pe acolo, dar sincer vorbind, eram super bored.

Am plecat super repede și în zilele care au urmat, m-a tot căutat să ne revedem, dar am fost nevoită să fiu sinceră și nu am mai vorbit niciodată.

Trebuie să realizezi de ce ați ajuns în punctul respectiv.
Un vibe comun e foarte important. Dacă nu sunteți pe același film, degeaba.

Apoi, dacă ești foarte si, tinzi să transmiți și celuilalt starea repespectivă și să iasă totul aiurea. Mai ales dacă și ea e la fel de si ca și tine.

Trebuie doar să vezi de ce a decurs așa și în viitor să încerci să schimbi asta.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Dar poti sa dai si tu exemple de tipi care iti plac si a iesit bine, asta nu ajuta deloc

| DeathOfDreams a răspuns (pentru anonim_4396):

Și dacă enumeram ieșirile faine cu tipi, cu ce-l ajuta? laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil a facut-o cu un scop, sa vada daca crezi ca te nelinisteste si crezi ca trebuia sa spui ceva. Data viitoare, da-ti seama ca e normal asa ceva.

| hamate a răspuns:

Nu e vina mea ca n-ai cuvintele la tine

| Andrei6699 explică:

Zici tu ca din cauza ca nu citesc mi s-a intamplat asta?