| Tzucu a întrebat:

Stiti sunt cam timida
nu am zis pana acum nici la un baiat ca il plac...
si as vrea sa-i spun unuia ca-l plac
cum sa fac
>:"
pentru ca mi-e rusine...
?
big grin
cum sa incep sa vorbesc cu el...
?
nu stiu
Dau Funda! kiss

Răspuns Câştigător
| MomaieLoveGogaie a răspuns:

Cand prinzi un moment in care sunteti doar voi doi, propune-i sa jucati "adevar sau provocare''. daca el alege:
-adevar
i pui intrebarea:''e adevarat ca ma placi? pentru ca eu cam dablushing''

-provocare
provoca-l:''te provoc sa imi spui sincer ce simti pentru mine pentru ca eu am inceput sa te cam simpatizes...''

-procent
il intrebi:''cat la suta ma placi? pentru ca eu cam 99%blushing''

-valoare
il intrebi:''cat valorez eu pentru tine? pentru ca tu ai inceput sa valorezi pentru mine ceva mai mult decat un prieten... te'ai prins?blushing''

daca nu ai curajul sa i-o zici fata in fata, incearca sa faci asta prin biletele la vreo ora mai putin importanta(desen, tehnologie, etc).

sper ca te-am ajutat.pwpikI:*

2 răspunsuri:
| AbC_4616 a răspuns:

Parerea mea e sa nu ii zici pana nu afli daca si el te simpatizeaza.
Ai putea sa il iei de'o parte intr'o zi si sa ii zici ca te'ai indragostit de un amic comun si il intrebi cum ai putea sa ii zici asta[amicului]. Daca da din umeri si nu pare interesant inseamna ca nu e indragostit de tine. Daca e curios si incearca sa afle despre cine vorbe inseamna ca vei avea noroc si ii poti spune ca de fapt e vorba de el. happy
Bafta! :p

| mbony23 a răspuns:

Te ajut eu da-mi idul tau de yahoo conversam mai rapid