| adina_8849 a întrebat:

Stiu ca dragostea nu se demonstreaza se simte dar atunci cand nu prea ai incredere in persoana iubita nu ca ti-ar fi gresit sau ceva dar ai avut niste experiente nu tocmai placute in dragoste. ce dovada de iubire ai putea sa-i cer ca sa treaca incertitudinea asta?

2 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Marea greseala pe care o facem este ca generalizam, ca vedem dragostea ca pe un sablon! Fiecare om este unic, da-i sansa pe care o merita.Nu fa comparatii, nu iti schimba felul de a fi! Fii asa cum esti, cere-i sa fie el si asa lupti cu incertitudinile, il cunosti si te cunoaste. Iubeste asa cum stii tu, cum isi doreste sufletul tau, nu pierde timpul cu dovezi si sabloane! Trecutul se inchide intr-un sertar al sufletului si... iubeste cum stii tu!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai tare game Romanesc politic, economic ,militar si social de pe net ,vino si ajuta-ne suntem peste 10 000 Romani!
http://www.erepublik.com/en/referrer/lostROsoul