| anonim_4396 a întrebat:

Stiu ca la varsta mea nu este chiar "normal"sa incep cu intrebari de genu'[14ani]dar, fara sa vreau s-a intamplat sa plac un baiat cu un an mai mare ca mine. El este clasa a8-a, eu a7-a [din aceeasi scoala, dar etaje diferite]...si nu ne cunoastem momentan, iar pentru mine ar fi cam greu sa intru in vorba cu el, eu fiind o fire cam timida din nefericire, iar prieteni comuni n-avem. I-am dat add pe Facebook, dar pe mess nu stiu, pur si simplu am o teama sa il bag in lista, o teama de. respingere ca sa zic asa.sau o teama ca va intreba ceva de genu' "si de ce mi-ai dat add?"iar eu nu-i pot raspunde"aa.fiindca mi se pare ca esti simpatic"oh go on.chestii de genul straight face. chiar n-am nici cea mai mica idee ce as putea face, mai ales ca nu am mai avut vreun prieten deoarece nu mi-a stat gandul la asa ceva pana acum straight face. Vreun sfat? rolling eyes

Răspuns Câştigător
| cosminnnellu a răspuns:

Salut anne sfatul meu pentu tine este sa fi un pic curajoasa,baga-l in lista si spune-i ca il sti din scoala si ca vrei sa il cunosti mai bine,daca vrea continua discutia si dai de inteles ca il placi,daca nu vrea draga mea inseamna ca nu e suficient de bun pentru tine si nu face o tragedie din asta exista multi baieti,dar incearca sa fi curajoasa cu el e singura solutie,daca u ai emotii sa il adaugi in lista inseamna ca esti ff timida, baga-l il lista si fai cum ti-am zis, daca ai probleme noi aici suntem sa t ajutam pup si multa bafta iti tin pumnii:*:*

8 răspunsuri:
| Debb a răspuns:

Vezi-ti tuu de treaba, ca nu te intreaba nimic. Ii dai add si gata. Sa stii ca nu se supara daca ii spui "na, pentru ca imi esti simpatic". Tu te-ai supara. Asa il ademenesti. :*

| Forevăr a răspuns:

Am trecut si eu printr'o faza asemanatoare. Sunt cam timida si.Dai mai add happy. Te intreaba : Dc mi-ai dat add? si tu ii raspunzi : vreau sa cunosc lume nouawinking. Anne fii barbata happy. Daca o sa fii timida mereu in viata o sa pierzi multe big grin. Bye :* Succes cu baietiiwinking :*

| cristiano9 a răspuns:

Asta cu schimbul de liste e ce'a mai buna... daca vrei sa ai o relatie cu el, ar trebui sa fi mai tupeista, ca timpul nu te asteapta pe tine cat vrei, se baga alta cu tupeu sh ti'l ia. N'ai nimic de pierdut, doar de castigat...bft:*

| Dolceboy a răspuns:

Oana ai dat cel mai tamipt rasp, faza cu schimbul de liste e prea invechit si de prost gust, mai lasati mess-ul deoparte ca din cauza asta nu mai sunt relati serioase si incearca sa vb cu el prin alte moduri si te asigur ca vei avea mai mult succes, incearca sa afli prin ce cercuri se invarte si hop si tu pe acolo si asa ii vei sari in ochii si daca te place se va baga el in seama (asa vei scapa si de stagiul abordari si de un refuz)

| oana_2914 a răspuns:

Da.as avea un sfat.da-i add in lista de messenger si daca te intreaba de ce i-ai dat add ii spui ca ai facut un schimb de liste si sincera sa fi nici nu sti de ce.crede-ma.functioneaza(cel putin la mine a mers de vreo...5 din 5. ceva de genul.)lasa-mi un mesaj la privat cu un id sa iti pot spune mai multe.kiss

| GenetiX a răspuns:

Pune-ti un avatar frumos cu tine nu vreo creanga, te asiguri ca e ONLINE folosint detectorul de aici: http://www.imvisible.ro/ dupa care o sa-i raspunzi ca ai ceri ADD. Daca esti intrebata de ce i-ai cerut ADD, intreaba-l daca-l deranjeaza lucrul asta, pentru ca tu vroiai doar sa ai mai multi prieteni. Dupa ce-o sa primesti accept, nu te pune sa vorbesti prea multe. Fi tacuta. Pune-ti web a doua zi si lasa-l asa pana iti va cere singur. Cauta sa ai o discutie cu el la o ora mai tarzie intr-o zi dupa ce urmaresti cam ce program are de stat acolo. Daca sta ascuns, personal nu inghit asa specii dar daca da, poti folosii acelasi scaner ca sa stii cand e acolo. Nu te hazarda la discutii lungi, dar nici cu PA in mana.

| VyVyK a răspuns:

Daca iti e tema sa vorbesti cu el pe bune. incerca sa vorbestei cu el in glume. Adica sa te bagi cu el in glume sa glumiti etc. din punctul meu de vedere cand razi iti este mai usor sa exprimi ceva sau sa spui ceva. BAFTAtongue

| Irina_1467 a răspuns:

Pe facebook o sa te accepte, de ce nu te-ar astepta?! Incepe sa vorbesti pe chat pe facebook cu el, incearca sa il cunosti, pune-i intrebari ca sa il cunosti mai bine, fii amuzanta, dar nu ii arata ca il placi doar daca si el iti arata. Fii calma, nu o c*rva, nu injura. Si apoi, dupa 2-3 zile, poti sa ii zambesti la scoala, sa ii saluti & sa il intrebi ce mai face, fii fina. happy