| Curioasa17 a întrebat:

Stiu ca multe/multi intreaba asta dar... cum e sa faci dragoste pentru prima oara? multi spun ca e dureros altii ca nu doare deloc, asta este pentru ca fiecare e diferit si corpul lui la fel, eu inca nu am aflat asa ca va intreb pe voi cum e? e frumos detalii detalii va rog, multumesc, dau funda happy

Răspuns Câştigător
| Komododragosh a răspuns:

Dureros ar putea sa fie, ca ti se rupe himenul/ata in momentul penetrarii. Dar pe parcurs devine placut, neasteptat de placut si astfel durerea poate fi uitata. Depinde si de sentimentele tale fata de persoana respectiva, caci daca sunt puternice, atuncea placerea este maxima, simti de parca L-ai apuca pe Dumnezeu de picioare, vezi totul minunat si frumos, inima iti bate atat de tare ca ai simti ca-ti iese din piept, emotiile sunt atat de mari si intense ca ai simti ca explodezi de fericire! Dragostea si sexul sunt 2 lucruri diferite:
-sex este doar placere fizica, te descarci fizic si spiritual si te simti excelent, dar faci sex doar ca sa te simti tu bine, nesimtind nimic special pentru persoana de langa tine.
-insa dragostea e ceva total diferit, simti ca numai persoana aia conteaza pentru tine, ca sunteti pe lume doar tu si el/ea, o bucurie de neimaginat, o fericire ce numai in Rai poti intalni
Cam asta simti draga cand faci sex pentru prima oara, va fi cea mai placuta, frumoasa si memorabila experienta dintre toate, si numai daca o faci cu persoana pe care o iubesti!

3 răspunsuri:
| NatureSelf a răspuns:

Cand faci dragoste pentru ptima data in viata, e ca si cum ai sta pe pamant si ai putea atinge cerul, sa fi mai mult decat ti-ai putut vreo data imagina. esti cer si pamant acelasi timp. asta e dragostea adevarata. acum mica parte ce leaga de virginitate. e de preferat sa o pierzi cu iubirea vieti, Am incredere in tine, Bafta.

| ROB3RT89 a răspuns:

Depinde ce partener apuci,daca stie sa dezvirgineze o fata nu te doare,doar iti curge putin sange la ruperea himenului! Aceles lucuru e si la baieti, doar ca ei raman fara frenul daca au o partenera mai "dura"In concluzie, conteaza foarte mult parteneruhappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E bine sa faci dragoste (sex). Prima oara doare si-ti trece, dar dupa aia e foarte bine. Si cu cat ai mintea mai eliberata (sau te gandesti la curuletul lui george clooney) cu atat mai bine. Asa ca termmina cu teroarea si disperarea ca e ffff bine daca scapi de frustrari si complexe. Nbici nu stiu ce sa-ti urez. Placut sa fie oricum!