| anonim_4396 a întrebat:

Stiu ca va plictisiti, dar nu eu va oblig sa-mi cititi problema, deci aveti cale libera sa dati x, sus in dreapta monitorului.
Am un fel de problema si. astept ceva sfaturi. Daca vreti sa ma injurati scutiti-ma.De obicei nu intreb aici despre problemele mele, si nici nu cer sfaturi, dar poate ma puteti ajuta.
Imi place de un baiat, de un an si doua luni, da, imi place atat de tare de el, incat am numarat si lunile.Cand l-am cunoscut, el a fost cu prietena mea cea mai buna, eu ii spun sora mea. In fine, si na, va dati seama ca nu eram atat de nesimtita incat sa-i despart. I-am dat add pe mess, si timp vreo 10 luni, numai eu intram pe el. El nu a intrat niciodata pe mine pe mess. Si, m-am incapatanat si nu am mai inrat nici eu pe el. Dupa vreo luni impreuna ei s-au despartit. Dupa aceea, dupa vreo jumatate de an, timp in care mie imi placea de el, prietena mea, a spus ca vrea sa fie cu el, si etc, si a si reusit. In timpul acesta, ea stie ca mie imi place de el de foarte mult timp, dar na. A fost cu prietena mea vreo doua luni, si s-a despartit de ea, in timpul cand era cu ea, eu ii spuneam ca o sa sufere, si etc, iar el mereu ma contrazicea, e un baiat sensibil si sincer, plus ca imi place\a de el, nu o puteam lasa pe "prietena mea" sa-si bata joc de el. Dupa ce s-a despartit de ea, intra mereu pe mess pe mine, imi punea kissuri, si huguri, si vorbeam chestii cat de cat ok, despre relatii, muzica si despre cat de mici suntem amandoi de statura. Dar de o luna, din nou nu mai intra pe mine. Ce sa fac? Si ce sa cred? Scuze daca v-am plictisit, a da, el are 17 ani aproape 18, si eu am 14 aproape 15, si eu nu am avut niciodata prieten, pentru ca nu mi-a placut niciodata de nimeni in afara de el.
Multumesc mult si astept sfaturi. Dau voturi la toate, si funda la cel mai bun.

10 răspunsuri:
| Asiryx a răspuns:

Umm sincer tipu are 18 tu 15... nu ti se pare ca ceva nu e bine? Ok sa zicem ca nu e nimic in neregula sa pretindem ca il placi cu adevarat nu doar cum arata... daca il placi asa de mult du-te la el si spune-i ce simti happysper ca tipu sa nu fie un mitocan si sa te refuze straight face

| cOnTexT a răspuns:

Doamne 2 ani, treci mai departe totusi straight face Din moment ce prietena ta s-a bagat cu el desi stia ca tu ti la el, e clar ca nu iti este prietena, si din moment ce a inceput sa vb. cu tm dupa ce s a despartit de ea e clar ca esti "roata de rezerva" bravo!

| cOnTexT a răspuns:

Hmmm, poate baiatul ala e asa cum zici tu sau vrei tu sa fie asa? Iti zic eu ca nu orice baiat are accepta sa faca sex cu orice fatawinking! Si din moment ce el are 18 ani intervine si altceva happy, care tu la 15 ani nu cred ca esti pregatita si mai ales ca ar fi prima ta relatiewinking! Eu zic sa ii spui direct daca vrea sa fie cu tine, pentru ca va cunoasteti de destul timp, si sunt sanse sa zica da, dar daca vrei sa fii si mai sigura ca va accepta, creeaza un moment sa fii doar tu cu el si sarutal direct! Daca nu sti sa saruti nu te speria nu e asa greuwinking!

Bft happy Si ai grija sa nu profite de tine, sunt sanse sa o facawinking! Si de prietena aia nu ii mai zi nici macar "ceau"winking pentru ca un om care iti face rau nu se numeste prieten.

| Mihaela a răspuns:

Deci, prietena aia a mea, este cam curva, si na, mi-a mai facut din astea, dar nu asta conteaza, pentru ca oricum nu mai vorbim, adica doar, ceau, ceau, atat.
Si am dat odata un mass la baza cu "auzi. vruiam sa te intreb de mult. vrei sa fii cu mine?" si in acelasi timp, vorbeam cu el, si a spus "cam directa intrebare". Si dupa aceea i-am spus ca era mass, in perioada cand vorbeam cu el, aveam impresia ca ma place, ma rog, perioada cand intra pe mine, si cand i-am spus ca nu am avut niciodata prieten a spus ca de ce, ca sunt frumoasa si de treaba, si etc, si el stie ca imi place de el, pentru ca "prietena aia a mea" i-a spus. Au mai fost doua faze, i-am cerut odata idul unui baiat, si m-a intrebat de ce am nevoie de el, daca imi place de el, si i-am spus ca nu. Si odata, m-am intalnit cu el in oras, si era cu o fata, i-ar pe mess mi-a spus ca era sorasa, fara ca eu sa-l intreb nimic.
Si nu pot sa trec peste, pentru ca e singura persoana la care tin, si la care am tinut, stiu ca pentru voi poate e ciudat, dar eu nu am fost cu nimeni, si nu as vrea sa fiu cu cineva de mantuiala.
si multumesc mult de tot pentru sfaturi!

| Mihaela a răspuns:

Nu e genul care inseala, sau care are o "roata de rezerva", oricum, poate ar alege pe altcineva ca o roata de rezerva, pentru ca sunt destule fete care se uita dupa el, si sunt mult mai frumoase decat mine.Nu e genul acela de baiat, de exemplu, daca o fata ar merge la un baiat, sa-i spui ca vrei sa faci dragoste cu el, orice baiat ar spune da, nu? Adica, normal ca ar accepta. El nu ar acccepta. Nu stiu cum sa va explic, dar e altfel, chiar e altfel, e genul de baiat de care toate fetele din ziua de azi, isi bat joc, si de sentimentele lui. Si na.

| Mihaela a răspuns:

Multumesc mult de sfaturi, si faza cu sexul era doar un exemplu.
Multumesc inca o data!

| mar2012 a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa-i spui ca il placi.succes

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hm...pe la sfarsit nu prea am mai citit m-am oprit la faza ca tie iti place de el si prietena ta stie si cu toate ca s-a combinat cu el.Scuza-ma,dar asta nu e o prietena adevaratathinking Vorbeste si cu ea si spune-i ca te deranjeaza si chiar e nasol(cred ca si ea s-ar simti la fel daca ar fi in locul tau)si... ti-a placut prea mult de el, daca vezi ca nu iti zice nimic si chiar nu te place eu zic sa o lasi balta, ca daca vrei il uiti foarte usor, adica lumea e mare si e plina de baieti gasesti oriunde si ai putea gasi si unul care stie sa se comporte cu tine si care sa te respecte.Si chestia ca intrai tot timpul pe el si vorbeai si el niciodata. Pune-ti odata in gand si intreaba-l,, hei, ma placi? Un pic acolo, simti ceva?" si vezi ce iti spune. Daca ar zice,, da, imi esti un pic simpatica" sau cehstii din astea spune-i si tu ca ati vrea sa va intalniti si sa va cunoasteti mai bine, ca doar nu se strica nimic. Daca vezi ca il doare undeva, parerea mea este sa il lasi ca nu merita poti gasi pe altcineva care intr-adevar o sa te iubeasca

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si inca ceva, ca am citit totlaughing... el se despartise de prietena ta si dupa a inceput sa vb cu tine, poate ca acum cand nu mai vb poate si-a gasit iar pe altathinking dar greu de crezut.Adica nu stiu exact ce sa spun e si marisor, eu cred. daca vrei ca o relatie sa dureze gaseste-ti pe cineva de varsta ta sau mai mare cu un anthinking Si daca vei fi cu el si iti dai seama ca te-a inselat sau alte chestii, nu te izola si incepi sa plangi, intoarcei-o sau du-te la el si il dai cap in cap cu cea care te-a inselat.Nici tu sa nu te lasi condusa de un baiat.Altceva nu prea mai am ce zice, dar nahappy Succes!happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hmmm...scuze ca iti spun dar prietenul tau nu prea cred ca te iubeste si doar s-a folosit de tine dar dupa cum ai spus il iubesti dar mai bine desparte-te de el deoarece sigur nu te vrea pe tine o vrea pe prietena ta cea mai buna sfatul meu este sa incerci sa il uiti si sa o uiti si pe priatena te cea mai buna deoarece nici ea nu prea tine la tine ...depindee.daca vrei sa asculti sfatul meu as zice sa il faci de pe acum deoarece asa nu poti rezolva nici o situatie daca taci si nu faci si ea nu este o prietena adevarata deoarece daca ea era o prietena adevarata nu iti folsea iubitul tau si nu se folosea nici de tine mai bine vorbeste si cu el si cu ea si incearca sa-i spui ca nu vrei sa ii mai vezi niciodata asa mi s-a intamplat si miea exact povestea aceasta o am dar eu i-am uitat pe amandoi imi pare rau ca nu ai putut sa ai un prieten fidel asa cum meriti