| Betty18 a întrebat:

Stiu ca va suna ciudat insa ma simt complexata deoarece sunt virgina la o varsta la care nu ar trebui sa fiu. Din iunie am schimbat si prefixu, ma simt mai naspa! Plus ca inainte nu ma simteam chiar asa deoarece noi eram 5 prietene mai cuminti, si erau si ele virgine. Doua si-au pierdut la 18 ani virginitatea, iar altele 2 la 19 jumate cu prietenul lor la care tineau si erau impreuna de cateva luni. Mai am o prietena care inca mai e insa va fi cat de curand cu prietenul ei si ea. Eu nici nu am prieten. Am mai avut relatii superficiale, maxim 3 luni insa nu investeam sentimente pentru a face acest pas important. O sa ma simt si mai aiurea cu chestia asta cand voi fi singura. Asa baieti dornici se gasesc, mai ales in clublaughing, dar rnu ma intereseaza astfel de persoane, plus ca nu vreau sa fie asa...

Radeam cu cativa ani in urma, si ele credeau ca eu voi prima ca sunt mai nebunica din fire si imi place viata(nu sunt genu ala de fata timida care sta si invata toata ziua, daca asta credeati). Nu sunt urata, dar nu sunt nici bunaciune 90-60-90, insa am avut prin preajma si baieti chiar frumosi, cu care nu m-as fi asteptat niciodata sa am de a face, DE APRECIAT si la caracter, insa vedeam asta prea tarziu.

Este aiurea cand se poarta undeva o conversatie pe acest subiect, nu stiu ce sa zic ca sa nu isi dea seama... uneori zic,, da",,, stiu", la unele chestii evit sa raspund, ma fastacesc. Au fost fazei de genu destule.

As dori niste sfaturi, ce sa fac sa nu ma mai simt asa... in afara de sex fara sa existe sentimente RECIPROCE! laughing

Răspuns Câştigător
| liliacALB a răspuns:

Pierderea virginitatii e mai mult un prag psihologic decat o problema nerezolvata, cred ca esti constienta de asta. Pana la sex trebuie consolidate intr-o relatie comunicarea si afectiunea reciproca, la fel de importante, dar prioritare sexului. Altfel, aceea nu e relatie veritabila de care-ti vei aminti cu drag in viitor, ci dimpotriva. Ocupa-te de tine in primul rand si nu intra in astfel de discutii intime cu oricine, pentru a nu fi nevoie sa te simti jenata. Curaj si succes, capul sus!

15 răspunsuri:
| DeeaMarry a răspuns:

Sa inteleg ca ai 20 de ani, nu?
De fapt, am verificat la profil si asa e.
Dar de unde si pana unde sa fie asta o problema?
Cunosc pana si baieti virgini la varsta asta. De fete nici nu mai zic. O gramada! Si sunt foarte apreciate pentru chestia astawinking.

| Neinteresantul a răspuns:

Am vorbit cu tine pe messenger despre astea acum ceva timp happy Ti-am mai zis, ai rabdare. Din ce te gandesti mai mult la asta, din aia o sa devi mai obsedata de "problema" asta. Gaura nu se astupa laughing

| swagMeOutBitch a răspuns:

Draga mea, sa te simti complexata daca nu o sa mai fi, nu k esti virgina.Asta nu e deloc un lucru rau. Distreaza-te, fi nebuna cum ai zis u k esti[e ff bine].Tu te simti complexata de fapt de prietenele tale care probabil iti povestesc cat de frumoasa a fost prima lor noapte de dragoste.Stai linistita k ai timp destulwinking

| Betty18 explică (pentru swagMeOutBitch):

Nu e adevarat...nici nu au zis chestii gen "vaii ce frumos a fost" si alte lucruri asemanatoare. una din ele a zis ca a fost chiar naspa tare ca a durut-olaughing

| 21ndstillachild a răspuns (pentru Betty18):

Sau du te in club, te imbeti si a doua zi esti rezolvatabig grin

| swagMeOutBitch a răspuns (pentru Betty18):

Atunci nu stiu de ce esti atat de dornik sa ti-o incepi
Sunt de acord cu DeeaMarrywinking

| Betty18 explică (pentru 21ndstillachild):

Mai beau la club... si ma "ametesc" dar nu e de ajuns asta...ma pot controla foarte bine laughing

| 21ndstillachild a răspuns (pentru Betty18):

E cam ciudat cum de esti virgina daca te duci prin cluburi, adica daca chiar te macina chestia asta, o faceai, sau ma rog asa cred

| Betty18 explică (pentru 21ndstillachild):

Da... stiu ca foarte multi cred ca fetele care merg in cluburi sunt mai usuratice. Nah aparentele insealawinking Si prietenele mele de care ziceam ieseau :-J laughing Deh' acum numai poti sa te distrezi intr-un ca X sau Y isi face o parere proasta! laughing Iesim chiar des... odata pe saptamana. De vreo luna, doua iesim mai rar, odata la 2 saptamani laughing Si nu suntem nici pitpoance mataite cu un kilogram de machiaj!

| Betty18 explică (pentru 21ndstillachild):

Ma macina...dar nu pot s-o fac daca nu stiu ca exista iubire din partea lui si a mea. Mi se pare imposbiil pentru mine worried si nu inteleg de ce caci nimeni nu mai da importanta acestei chestii.

| 21ndstillachild a răspuns (pentru Betty18):

Pai nushhh ce sa ti zic, adica faptul ca gandesti asa, denota ca nu esti cum ziceai si tu,, usuratica,, da si tu un anunt la matr... ceva...big grin

| RAY a răspuns:

Cum te simnti?

| 21ndstillachild a răspuns:

Pai,singurul sfat care te poate ajuta, e sa ti gasesti pe cineva, sa va indragostiti si dupa aceea...

| SaDiCuL a răspuns:

Fa-o singura...rolling on the floor

| AnnaKarenina666 a răspuns:

Trebuie să te convingi pe tine că asta nu e o chestie așa de importantă și că fiecare își pierde virginitatea când găsește persoana potrivită. Nu trebuie să te simți rușinată din cauza asta. Baftă! :*