| anonim_4396 a întrebat:

Stresul, plansul si orele nedormite pot agrava tenul unei fete de 16 ani? pot aparea riduri de la asa varsta frageda? scuzati categoria. fundita happy

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ridurile apar mult mai tarziu de 16 ani. In conditiile mentionate de tine apar altele precum cearcanele.Incearca sa schimbi ceva in viata ta daca esti inconjurata(sau vei fi) de sters, plans, ore nedormite.

6 răspunsuri:
| GoodGuyOviCONTSUSPENDAT a răspuns:

Toate obsedate de cum arată de parcă asta contează. Cine stie,poate ridurile iti vor da o imagine de persoană mai matură si nu de o copilă cu creierul sters după cum se vede azi in societate. As prefera o fata cu riduri [nu chiar multe] in loc la una care toată ziua rade/zambeste doar de dragul de a nu face cearcane si careia nu ii pasă si de altceva precum ar fi problemele,de exemplu pe care te preocupă pe tine cand esti srtesată. Nu e chiar bun stresul dar cateodata nu poti sta doar cu zambetul pe fata doar ca sa creada lumea ca o duci bine si nu ai nici un stres,intelegi. Cateodata e bine sa fi serioasa, sa arati mai matura, pentru ca asta apreciază multi baieti. Iar daca o sa iti apara nu te umple de creme pentru ca oricum mai tarziu o sa te dai degeaba cu ele pentru ca nu vor fi de folos. Lasa viata/natura sa isi urmeze cursul pentru ca daca intervii prea mult o sa ai neplaceri.

| Amelya02 a răspuns (pentru GoodGuyOviCONTSUSPENDAT):

Nu sunt obsedata. nu stii cam nimic despre mine sa ma caracterizezi intr-un asa cuvant. Spune-mi o fata care ar vrea riduri la varsta aceasta happy

| vάĝàвøήτ a răspuns:

Normal ca pot afecta tenul.

| anaservic a răspuns:

Bineinteles, incearca sa nu mai fi suparata!

| BloodyBlade a răspuns:

Da asa este incearca sa fii mai relaxata! Bafta!big grin

| ayana13 a răspuns:

Nu vei face riduri
dar cand vei ajunge pe la varsta mea de 23 de ani vei avea fata mai stearsa.si eu eram stresata intruna si acum daca nu am creme am o fata obosita de cand lumea.sa ai grija de tine. daca vrei vb pe messinger