| Prigatdevisine a întrebat:

Studiu de caz: ce asemanari si deosebiri credeti ca exista intre prietenie, pretuire, simpatie si dragoste?

Răspuns Câştigător
| Rock10 a răspuns:

Asemănări: încredere și respect
Deosebiritongueoți simpatiza pe cineva fără a îi fi prieten, fără al prețui sau a fi îndrăgostit. Poți fi prieten fără a fi îndrăgostit dar nu fără a prețui și simpatiza. Dar e cam greu să te numești cu adevărat îndrăgostit dacă nu î-l/o prețuiești!

| Rock10 a răspuns (pentru Rock10):

Scuze pentru emoticon, s-a grăbit pc-ul să interpreteze. Era de fapt ":". Reiau: ". poți simpatiza pe cineva..."

5 răspunsuri:
| rebeca a răspuns:

Dragostea este un "amestec" de sentimente ce ar trebui sa cuprinda inclusiv simpatia, pretuirea si prietenia pe langa multe altele.

| Prigatdevisine explică:

Multumesc mult!

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Nu prea e... mare diferenta

| h3r a răspuns:

Deosebiri nu există.
Asemănări? Dragostea înseamnă simpatie, prietenie, prețuire etc.
Toate au același punct comun : iubirea pentru celălalt.