| anonim_4396 a întrebat:

Sunt baiat, am 17 ani am penisul de 18-19 cm curbat in jos si putin spre stanga.
Am cateva intrebari despre penisul si testiculele mele.
1. Oare o sa mai creasca, pot sa il mai maresc?
2. Cum sa o pun in chiloți? In ce parte? O pot face sa isi schimbe curbura?
3. Sa port chiloți sau boxeri? Care vi se par mai ok pentru baieti?
4. Cu testiculele cum sa procedez? Cum sa le asez si pe ele?(stangul este mai mare decat dreptul).
5. Pot sa le fac sa se lase mai tare? Cum?

11 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

1. Nu mai creste! Penisul isi inceteaza cresterea la varsta de 16 ani!
2. O poti pune cum te simti bine, ca nu are importanta cum o asezi
3. Poarta ce chiloti preferi, ca fiecare om este diferit
4. Daca ai ajuns la 17 ani si nu stii cum sa-ti asezi testiculele, este grav! Pune-le in chiloti, ca se aseaza singure!
5. Potis a incerci sa tragi de ele, dar a indoiesc ca vei reusii.

In ce priveste masura penisului, corect este sa pui rigla (linia) PESTE penis si sa-l masori. nu dedesubt, de la anus, ca atunci este masurare incorecta.

| AntonioAlexe a răspuns (pentru Violleta2022):

Am masurato corect, si a crescut 1 cm si jumatate acest an

| Violleta2022 a răspuns (pentru AntonioAlexe):

In cazul asta, schimba linia ca-i rupta! laughing

| AntonioAlexe a răspuns (pentru Violleta2022):

Cum adica rupta?

| Violleta2022 a răspuns (pentru AntonioAlexe):

Daca ai ajuns la 19 cm, inseamna ca-i rupat rigla si nu vezi inceputul numaratorii.
In orice caz, daca as mai avea 13-14 ani, poate te-as crede, dar nu mai am demult varsta asta.
Este clar ca esti mitoman!

| corbulalbrosu a răspuns:

1.) oare o sa mai creasca?
Raspuns : NU.
pot sa il mai maresc?
Raspuns : NU. Si in plus ar fi cu totul INUTIL, fiindca vaginul ajunge sa aiba o adancimea MAXIMA de circa 12-14 cm insa numai in cazul in care femeia este supraexcitata (surescitata).
2.) cum sa o pun in chiloți?, in ce parte? O pot face sa isi schimbe curbura?
Raspuns : Este IMPOSIBIL ca forma curbata a penisului sa se poata modifica chiar si daca s-ar interveni chirurgical. Atat forma, cat si aspectul, lungimea, grosimea si directia in care este inclinat si/sau orientat penisul, este transmis genetic
3.) sa port chiloți sau boxeri?, care vi se par mai ok pentru baieti?
Raspuns : tipul lenjeriei intime folosite, pur si simplu este optionala, la algerea fiecarui barbat
4.) cu testiculele cum sa procedez?, cum sa le asez si pe ele?(stangul este mai mare decat dreptul)
Raspuns : In multe cazuri se observa inegalitatea ca marime a celor 2 testicule si de asemenea ca deseori unul dintre cele 2 testicule este situat putin mai jos si mai lateral fata de celalalt
5.) pot sa le fac sa se lase mai tare?, cum?
Raspuns : Scrotul (''punguta'' de piele) are rolul si rostul de a acoperi cele 2 testicule in vederea protejarii lor. Este cel putin curioasa si mai ales ''dubioasa dorinta ta de a ''spanzura'' mult prea tare si mai jos, avand in vedere ca multi barbati folosesc suspensorul cu scopul de a tine testiculele fixe si cat mai ridicate.
Sanatate!

| LoveSleep a răspuns:

Penisul se măsoară de la bază (de la burtă) la vârf, când e paralel cu podeaua, nu de la fund, cum l-ai măsurat tu. Că dacă l-ai fi măsurat bine si ar fi avut 19 cm, ai fi întrebat cum să mai tai din el.

| AntonioAlexe a răspuns (pentru LoveSleep):

E masurat corect, nu vreau sa tai din el, macar 20 sa aiba

| ywar a răspuns:

'Tu ai pus aceasta intrebare sa ne spui ca o ai de 19 cm si curbata pentru ca ami apoi sa ne si intrebi cum sa o porti?
Iti bagi joc de noi! Esti o mizerie si o paguba pentru societate.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Se curbează la stânga, înseamnă ca îți vor folosi penisul pe post de semn de circulație. Sau vor dirija avioanele pe aeroport.

| sunttare666 a răspuns:

Buna! am 53 de ani pot sa iti raspund la intrebari cu seriozitate maxima
1. pot sa il mai maresti da. pe timpul comunismului se tragea de el dar acum mai poti si daca dai cu facaletul
2. eu zic sa o pui pe stanga in chiloti eu asa o tin si niciodata nu mi-a cazut
3. eu nu port chiloti daca vrei tu poti sa porti boxeri nu prea conteaza doar sa nu fie murdari
4. eu zic sa pui pe cantar testiculele sa vezi daca intr-adevar e unu mai greu decat celalalt daca e asa eu zic sa nu te sperii ca e mai bine ca per total ai mai mult in tine mai multa forta
5. trebuie sa trag i de ele.
bafta! iti urez noroc in v