| RosyGirl a întrebat:

(sunt baiat) Buna TPU. Eu plac o fata (si ea ma place) dar nu suntem impreuna. Acum 2 zile ne-am certat urat pentru ca imi insulta prietenii si nu imi place asta. Mi-am dat seama ca eu am intrecut masura si i-am trimis un mesaj in care mi-am cerut iertare cat de bine am putut dar nu a raspuns (si l-am trimis acum 9 ore). E prima pe care o plac asa mult si nu vreau sa o pierd. Ce sa mai fac? Un sfat ar ajuta mult va multumesc

6 răspunsuri:
| Madyupsik a răspuns:

Fii sincer cu ea, zii ca o place ca nu vrei sa o pierzi, Spune-i ca iti intelegi greseala si la sigur nu se va mai repeta, Spune-i ca face parte din viata ta si ca ar fi greseala sa va despartiti de la o cearta. Si iun final zii ca o iubesti. Sunt sigura ca te va ierta dar toate acestea sa i le spui in fata nu pe mess.

| andreeeeeeeeeeeeeee a răspuns:

Impresioneaz-o cumva, cumpara-i o floare du-te la ea acasa, si cereti iertare, si spune-i tot ce ni-ai spus si noua,winking. ai grija! bafta!

| DiaVp a răspuns:

Intalneste-te cu ia personal si ii zici "Iarta-ma!"(fa si ochii de puppy dog eyes)
Multa bafta!

| Raduuuuuu a răspuns:

Du-te la ea si spune-i ca n-ai facut-o cu intentie si zii ca o placi foarte mult si mai inventeaza acolo o scuza ca sa nu o pierzi.Sa nu-i trimiti mesaj spune-i-o in faţă direct.Să nu creada că iţi baţi joc de ea si trimiţi un mesaj, o sa creada ca i zici asta doar ca sa fii cu ea.Tu sati ceri sincer iertare daca nu o sa zica ca iti bati joc de ea. BFT smug

| soony a răspuns:

Nu prea cred ca il voi placea pe cineva care ma va trata cu indiferenta..nustiu dar nu e bine

| MadySweet a răspuns:

Pune dragostea inaintea prieteniei caci prieteni te tradeaza! Deci mergi la ea acasa sau cheamo undeva sa va intalniti si spune-i ca iti pare tare rau si spune-i ca tii tare mult la ea si ca o placi, si ca nu trebuia sa reactionezi chiar asa dar nu tia palcut ce a facut si ca nu iti place cand te gandesti ca sunteti certati daca chiar te place o sa inteleaga! sper ca te-am ajutat