| anonim_4396 a întrebat:

Sunt baiat, dar as vrea sa fiu fată. Nu imi plac baietii, daca as fi fată, as fi lesbiană. Si mi-ar placea sa fiu lesbiană... Nu vreau sa imi schimb sexul, pentru ca nu vreau sa fiu transexual, as fi vrut sa fiu fată. Cand vad fete frumoase devin invidios si incep sa vreau si eu sa fiu fată ca si ele. Nu sunt mandru de acest lucru, nu am fost mereu asa, de cativa ani am problema asta si vreau sa imi revin. M-am saturat sa tot vreau sa fiu fată. M-am saturat sa tot regret ca nu sunt fată. Eu cred ca e mai frumos, mai interesant si mai placut sa fi fată. Si pana la urma, cui nu i-ar placea sa fie fata?

Răspuns Câştigător
| AnonImOO000 a răspuns:

Sa fii fata? De ce ti-ai dori asta daca tot te atrag fetele? Esti pe drumul cel bun totusi. Esti barbat, tu nu trebuie sa fii fata, intr-o zi vei avea o sotie care sa te iubeasca si un copil, un camin al tau, vei fi tata. De ce ai da toate astea pe o fantezie? Daca te-ai saturat de acest gand, alunga-l, nu te mai gandi la asta, adevarul este ca esti barbat si ai toata viata inainte.

10 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Unui barbat frumos care atrage sexul opus, si daca ai fi o fata urata ai fi o frustrata

| mihai69 a răspuns:

Nu putem fi mereu ceea ce ne-am dori...
Trebuie să te împaci cu ideea asta - nu prea ai de ales.

| BaiatulElita a răspuns (pentru mihai69):

Ba da! Nu ești forțat să fii un băiat dacă tu nu îți dorești. Există tratamente hormonale operații și crede mă ca sunt more happy

| LPCTSTR a răspuns:

Oh, nici nu știi ce pierzi când ești mascul...
Lipsa tonelor de șampoane, parfumuri, betoane, etc., lipsa ciclului menstrual și frustrările oferite de acesta, poziția în timpul sexului, și multe altele sunt mici avantaje care fac diferența între femele și masculi.

| SporeBox a răspuns:

Du-te la un psiholog si fai ceva. Nu e normal. Adica de ce vrei sa fi fata daca iti plac fetele? In plus gandeste-te la durerile nasterii.

| andreeabobo a răspuns:

Cred ca trebuie sa te intelegi tu pe tine,
Exista trans care sunt lesbiene. Faptul ca nu te simti bine in corpul tau si iti doresti sa fii de sex opus nu are nici o legatura cu orientarea sexuala. De exemplu poti sa fii femeie care devine barbat, si sa iti placa barbatii in continuare, atunci ai fii gay, pentru ca deja devii barbat.

Acorda-ti timp si vezi cu adevarat ce vrei si ce simti. Sunt multe categorii care eticheteaza orientarile sexuale si genderul.
Incearca doar sa iti oferi timp sa intelegi, si e ok daca nu intelegi, o sa intelegi intr-un timp. Doar fii open minded si acorda-ti timp. Nu simtii ca trebuie sa reprezinti o categorie ca sa fii cu adevarat cine esti tu!

LGBTQ + - nu toata lumea stie de cand se naste, unii au nevoie de foarte mult timp sa se accepte pe ei. Si cred ca nu doar LGBTQ+ dar in general cel mai greu este sa ne acceptam pe noi asa cum suntem. Daca tu asta simti, acorda-ti timp sa te intelegi. Documenteaza-te pe subiect. Poate fii doar o faza sau nu.

| Ioanaah a răspuns:

A, da? Vreau și eu să fiu băiat sa nu mai am sindrom premenstrual, să nu mai fiu pe stop și să mă zvârcolesc prin flăcările iadului de durere, să nu își bage nimeni nimic în mine, să nu trebuiască să fiu mereu aranjata sau măcar decenta, să pot umbla la bustul gol la mare ( mă rog, asta se poate și acum, dar mi se pare nașpa), să nu mai am celulită și vergeturi...și lista poate continua. Viața ar fi mai simpla probabillaughing))
Sper că nu te am făcut să te simți naspa sau ceva, nu asta era scopul. Ideea e că trebuie să accepți ceea ce ești si sa te bucuri. Exista lucruri mult mai grave în lumea asta...

| Ceoameniprosti a răspuns:

Mars la psiholog

| Andry1 a răspuns:

Cuiva care vrea sa conduca corect. Sau nu ii place sa spele vasele.

| Theodor998 a răspuns:

Urmeaza-ti inima! :*