| alisa05 a întrebat:

Sunt clasa a 11`a, si am un coleg care m-a intrebat zilele astea daca vreau sa fiu cu el. I-am zis ca ma mai gandesc. Chestia e ce el sta cu o fata in banca, pleaca cu aia acasa, vine cu aia la scoala, sta in pauze cu ea, rad tot timpul. dar ea e fix opusul meu. Eu sunt un pic ( bine poate putin mai mult straight face) sclifosita, increzuta, imi place ca lumea din juru meu sa asculte de mine, iar ea e genul baietoasa, care spre deosebire de mine nu are prietene fete, este cam nesimtita, si nu prea se vede ( adica se crede frumoasa si nu e. ). Daca sta mereu cu ea, inseamna ca o place? Eu nu am deloc intentia sa ma schimb. Imi place ca restul sa asculte de mine si sa fac pe sefa, nu vreau sa o fac pe prostuta amuzanta doar pentru el. dar nu inteleg de ce mi-a mai zis ca ma place daca el sta tot timpul cu aia`? straight face

Răspuns Câştigător
| LulyXOXO a răspuns:

Poate vrea sa schimbe genul. thinking,, Eu zic ca nu o sa iti ceara niciodata sa te schimbi pentru el din moment ce el a spus ca te place, atata timp cat si tu il placi eu zic ca ar trebui sa ii acorzi o sansa si daca nu merge ii dai papucii usor :-J

10 răspunsuri:
| AnGeL a răspuns:

Sa stii ca eu sunt undeva la mijloc
adica sunt uneori si baietoasa insa sunt momente in care ma simt extrem de feminina chiar daca nu sunt pentru altii
si am o gramada de baieti cu care ma inteleg ff bine
eu spun ca el nu o place, doar ca o vede ca pe o prietena
tu insa ai putea sa ii spui de ce nu ai vrea sa stai cu el...de frica sa nu se bage si colega lui
succeswinking

| TechnologyWebBrowsing a răspuns:

Pai stai un pic. Ai zis ca aia e mai baietoasa si nu are prietene fete. Logic ca are prieteni baieti si se intelege mai bine cu ei. Nu cred ca se plac. Poate iei stau pe aceeasi strada, de aia vin mereu impreuna.

| Azµre a răspuns:

Scoteti fitele din cap serios. Daca baiatul te place, si tu il placi ce treaba are colega de banca? o sa vezi ca o sa plece cu tine acasa sa te conduca pe tine cand o sa fiti impreuna! Si tu lasa fitele numai fii increzuta, sclifosita, iti dau un pont noi baietii nu suportam femeile SCLIFOSITE! Incearca n-ai ce pierde iti place ramai cu el nu-ti place, la revedere? poate fi atat de greu? serios?

| YumikoItsMyName a răspuns:

Roaga-l sa-ti spuna ce relatie este intre el si colega si daca e mai mult decat crezi ca trebuie ii zici nu. In caz contrar da. Ce greu e nu? Si lasa Sclifosenia si comportamentul Increzut pentru ca nu numai pe baieti deranjeaza, dar si pe unele fete. Acest tip de comportament o sa te bage mereu in probleme si o sa ai mult de suferit dupa asta.

| amonynus a răspuns:

Sti cat sufera fata aia?! poate e baietoaSA doar ca s-o placa el. nu exista amicitie intre o fata si un baiat. orice ai face o sa evolueze in iubire. am respect pentru ea, nu si pentru tine.probabil si baiatu are respect pentru ea. recunoaste:esti geloasa. ai vrea sa fi ca ea dar orgoliul tau nu te lasa. sa faci pe sefa si sa fi increzuta e exact ce se cauta la o fata, din pacate. degradezi societatea si mai rau decat este.sincer ii urez succes fetei baietoase.

| alisa05 explică (pentru amonynus):

Nu cred ca eu sunt geloasa, pentru ca, jur, nu vreau sa fiu ca ea nici moarte. imi place asa cum sunt, de aia am zis ca nu o sa ma schimb. dar cred ca tu esti un fel de; fata baietoasa; si tu tii cu ea, pentru ca seamana cu tine, si stii ca nu o sa ajungi ca minewinking

| ANONIM22222222333 a răspuns:

Poate a fost o gluma...dar du-te si spune-i ca te'ai mai gandit si vrei sa fi cu el happy daca cumva nu o are pe cealalta fata cu care sta in banca... dar du-te intreaba-l ca sa fi sigura

| LulyXOXO a răspuns:

Dutee', eu una cred ca te place si nu o sa iti cera niciodata sa te schimbi pentru el.winking

| cammy1234 a răspuns:

Si eu am aceiasi problema
Baiatul care mi-a zis ca ma place sta cu o fata in banca si emai baietoasa:ii place fotbalul, stie o gramada de fotbalisti. Ce e dreptnu nu vine sau pleaca cu ea acasa dar se inteleg extaordinar de bine. Am ineles faptul ce el chiar ma place si am acceptat-o, am inteles:cu ea are multe chesti de discutat si alte alea da am gasit un punct comun. Nu e neaparata nevoie sa lasi tu de la tine sau e dela el si veti vedea ca daca gasiti acel punc comul si tineti unul la altul veti ajunge departe

| amonynus a răspuns (pentru cammy1234):

Fraaate...inca una... fetele care voi le credeti baietoase sunt de fapt feministe. vrei drepturi, nu? atunci asuma-ti si obligatii.