| Lilia2621 a întrebat:

Sunt confuza, nu stiu ce sa cred. Fiul a unei prietene mamaei mele care are 12 ani (Nicu) mi-a zis astazi ca varul sau ma place. Varul lui are 19 ani (Adi) pe care il cunosc de un an. eu am 17 ani. Astazi a fost ziua lui Nicu si a sarbatorit-o impreuna cu familia mea si familia lu Adi. Nicu m-a chemat deoparte si mi-a zis, si apoi ma intreba intr-una daca eu tot il plac pe Adi. Problema este ca nu stiu ce sa cred, stau la indoiala pentru ca aceste vorbe sunt spuse de un copil de 12 ani, si ma gandesc ca poate fi o gluma proasta copilareasca. Dar nu inteleg de ce ma intreba intr-una daca il plac pe Adi, dar cind stau sa ma gandesc mai bine nu cred ca nicu ar face asa gluma pana nu ar fi auzit ceva, si nu ar insista sa-i zic daca eu tot il plac pe varul sau. El ma atrage intr-un anumit mod, e frumos, dragut, bun, cuminte. dar nu ma inchipuiam ca ar fi posibil ca el sa ma placa. Sunt confuza, nu stiu ce sa cred,,, nu vreau sa ma insel si sa am incredere in cuvintele unui copil, dar nici sa pierd o sansa pentru ca ar fi minunat sa fie adevarat, as vrea sa am un prieten asa ca el. Dar daca e adevarat de ce nu-mi zice el. Nu stiu ce sa cred. voi ce ati face? ati crede. (apropo, Adi nu are prietena de cind il cunosc si eu tot big grin, si mereu cind ma priveste imi zimbeste asa frumos?

9 răspunsuri:
| tyana a răspuns:

Eu cred ca Adi la cei 19 ani ai sai, ar trebui sa iti spuna ce simte.Pana atunci ai tot dreptul sa fii circumspecta.

| stejara2 a răspuns:

Poate ca Adi l-a pus chiar el pe Nicu sa iti spuna, sa vada cum reactionezi, nu stiu, dar sa stii un lucru, copii vad mai bine simptomele indragostitilor!,, Simt'" cand este vorba de asa ceva!

| RainboyDash a răspuns:

Pai daca iti place combinate cu el nu lasa ocaziile sa-ti scape

| neutrino a răspuns:

Nicu are mai multa minte decat tine si Adi la un loc. Poate va sfatuieste el.

| Vix999 a răspuns (pentru neutrino):

laughing) Buna asta! Funda imaginara de la mine big grin
Draga mea, Adi ar trebui sa aiba tupeul sa vina sa iti spuna...nu sa puna pe altcineva sa o faca...dar ma rog.
Pai spune-i ca ti se pare simpatic dar ca sa iti dai seama daca il placi, ar trebui sa petreci ceva timp cu el (in felul asta nici nu pare ca esti disperata dupa el si ii dai si liber la o invitatie in oras )

Răspuns utilizator avertizat
| BiancaStoran a răspuns:

Du-te si intreaba-lbig grin Daca ai spus ca e bun, de obicei cei buni sunt si timizi, asa ca a vrut sa stie daca tie iti place de el, asa ca l-a gasit pe Nicu drept mesager smug

| Reyko95 a răspuns:

Eu zic sa te duci la el si sa il intrebi sincer si eu am 12 ani si daca aud ceva zic adevaru exemplu cum esti tu Eu ti-as zice ca varumeo te place deci eu zic sa te duci si sa vorbesti cu el

| Aliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii a răspuns:

Copil, copil, copil. Daca are 12 ani nu inseamna ca e copil, poate avea mai multa minte decat multi altii mai mari asa ca nu mai zice asa ca nu stii ce vorbesti! Eu am 14 ani, cu o luna in urma impliniti, si m-as descurca mai bine decat tine in situatia asta. Ai 17 ani, ar trebui sa fi invatat de ceva vreme ce sa crezi si ce nu, in ce persoane sa ai incredere si in cine nu si chestii de genul asta. Ar trebui sa-l intrebi pe timidul Adi daca e adevarat ce ti-a spus verisorul lui si de acolo sunt doua posibilitati: 1. Daca da, vorbiti, va cunoasteti si vei vedea daca vrei cu adevarat sa il ai ca iubit 2. Daca nu, ii dai un raspuns de genul " Aaa, ok, eu merg sa-mi iau un pahar de suc, pa pa" si uite asa iesi intacta din situatia asta big grin Succes! >big grin