| anonim_4396 a întrebat:

Sunt cu aceasta persoana de 2 luni de zile si ne-am atasat foarte mult unul de altul(cel putin asa zic eu). O iubesc din tot sufletul meu si azi s-a intamplat mi-a cerut o pauza zicandu-mi ca nu are incredere in mine...asta din cauza ca eu m-m certat cu parintii acum cateva zile...asta este doar un pretext probabil .si nu stiu ce sa fac sunt disperat.cred ca cel mai bine ar fi daca as murii ca nu as mai simtii durerea asta sad. Dati-mi si mie cateva sfaturi va rog! Ce ar trebui sa fac? Mentionez ca noi nu ne-am certat niciodata fata in fata ...decat pe mess are curaj sa spuna ce simte.si eu zic ca ar fi bine sa vorbim fata in fata nu?
Si totusi chiar daca ne-am despartit eu nu vreau sa renunt la ea.adica sunt dependent de ea .probabil stiti sentimentul.si alta chestie ar fi ca acum 1 saptamana mi-a zis ca ma iubeste si azi a zis ca nu mai e asa de sigur.cum se poate sa se schimbe asa de repede? va multumesc

6 răspunsuri:
| redbull a răspuns:

Sincer nu prea ma pricep la certurile cu parintii ca nu practic asa ceva, scoate-o intr-o zi afara si vorbiti ii zici ca orice ar fi daca te-ai certat cu ai tai aia nu inseamna ca o sa te certi si cu ea ( asa ma gandesc eu ). Incearca sa o aduci din nou in acelasti stadiu ( ma refer la relatie ) cum era inainte sa te certi cu ai tai. Fa cumva in cat mai scurt timp sa ii faci cunostinta cu parinti tai daca nu i-ai facut pana acum si sper ca o sa te inteleaga si ei si o vor lasa mai moale cu certurile( hai ma lasa-l cai mare si merge la prietenasa, ce are daca vine mai tarziu doara nu o sta doar cu baieti ). Acuma nu stiu motivu vostru de cearta dar oricum daca o so cunoasca o sa creada ca multe lucruri le faci pentru ea sau nu le poti face ca ...nu stiu poate ca mergi la ea sau te intalnesti cu ea, atunci nu o sa-ti tina morala pentru fiecare lucru. SUCCES

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Doamne fereste, esti barbat? Doua luni? Pai sincer iti spun ca are dreptate.Ai sufocat-o.

| iceman a răspuns:

Doar 2 luni! Las-o sa respire, nu o mai sufoca cu atata atentie. E normal sa nu fie atat de sigura pe sentimentele ei.Nu poti sa ajungi sa cunosti un om intr-o perioada asa scurta de timp, unii sunt de o "viata" impreuna si nu pot spune ca se cunosc cu adevarat.

cu respect iceman

| Chocolate a răspuns:

Vorbeste cu ea...intreab-o ce simte, poate are vreo problema, poate e ceva cu parintii, poate e trista si vrea o pauza ca nu vrea sa te supere... ce mai buna cale e comunicareahappy... daca nu vorbesti cu ea nu poti face alceva decat sa suferi... daca nu vrea sa vorbeasca, las-o sai treaca, poate nu se simte bine din punct de vedere sentimental.pentru ca te iubeste. daca asa zice si crede si zici tu isi va spune si se va intoarce la tinehappy...zambeste.se va rezolvahappy

| Yly a răspuns:

Iti recomand sa vorbiti deschis, mai bine sa afli adevarul decat sa traiesti intr-o mare minciuna.imi pare rau.>big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu cred ca ar trebui sa o lasi putin sa vezi ce va vrea sa faca ea. Ar trebui sa vb dar nu pe mess sau alti intermediari ci fata in fata si sa fiti deschisi unul fata de celalalt. Nu inteleg ce legatura are cearta ta cu parintii cu ea. Ea nu a avut niciodata discutii cu parintii ei? Oricum ar trebui sa o lasi sa vezi ce va face iar daca te va cauta va mai fi ceva daca nu asta este, nu se gata lumea nici in tine nici in ea, asta e clar. Acuma gandesti ca mai bine sa mori si din alea dar dupa ce vei cunoaste persoana care te va iubi cu adevarat ai sa-ti dai seama ce prost ai fost. eu am avut o relatie de 7 ani si un pic si mi-am dat seama ca n-am cunoscut acea persoana dar tu dupa 2 luni... las-o in pace si daca te iubeste te va cauta fi sigur de asta. Succea!