| anonim_4396 a întrebat:

Sunt cu aceasta persoana de 2 luni de zile si ne-am atasat foarte mult unul de altul(cel putin asa zic eu). O iubesc din tot sufletul meu si azi s-a intamplat mi-a cerut o pauza zicandu-mi ca nu are incredere in mine...asta din cauza ca eu m-m certat cu parintii acum cateva zile...asta este doar un pretext probabil .si nu stiu ce sa fac sunt disperat.cred ca cel mai bine ar fi daca as murii ca nu as mai simtii durerea asta sad. Dati-mi si mie cateva sfaturi va rog! Ce ar trebui sa fac? Mentionez ca noi nu ne-am certat niciodata fata in fata ...decat pe mess are curaj sa spuna ce simte.si eu zic ca ar fi bine sa vorbim fata in fata nu?
Si totusi chiar daca ne-am despartit eu nu vreau sa renunt la ea.adica sunt dependent de ea .probabil stiti sentimentul.si alta chestie ar fi ca acum 1 saptamana mi-a zis ca ma iubeste

6 răspunsuri:
| Encore a răspuns:

Lasa ma gasesti fete peste tot laughing Daca te iubeste nu exista "vreau pauza" e foarte clar... scuze ca te dezamagec dar e o... nesimitata mare daca ti a zis ca te iubeste acum o saptamana...

| canarita a răspuns:

Sunteti copii amandoi si aveti timp de pierdut si de prostii... e simplu, va iubiti sau nu? Un intelept spunea odata: nu poti cersi iubirea cuiva dar te poti bucura din plin de a aceluia care ti-o daruieste... vorbitul asta pe mess prin care va discutati voi relatia este asa o tehnica avansata ca... n-am ce zice, aceste probleme se discuta fata in fata, sa va puteti urmari reactile, gesturile, si mult mai multe... daca te iubeste se va intoarce la tine...si mai e o chestie:sunt fete carora nu le place sa auda ca te certi cu parintii, acest lucru denota faptul ca esti un caracter dificil si daca ai probleme cu ai tai, care sunt cei mai apropiati...inseamna ca pe viitor vei ajunge la certuri dese si cu fata...

| Lorenyk a răspuns:

Nu prea vad legatura dintre cearta ta cu parintii si faptul ca nu are ea incredere in tine... asta clar e un pretext. pauzele intr-o relatie nu sunt prea ok. cel care cere pauza de obicei vrea sa vada daca are nevoie de persoana cu care avea o relatie sau daca e mai ok fara acea persoana. in timpul asta e probabil 99% sa-si gaseasca pe altul... imi pare rau sa te dezamagesc, dar chiar nu vad un viitor pentru aceasta relatie. uite, sfatul meu, nu considera asta ca o despartire, ci exact cum a zis ea, e doar o pauza. si incearca si tu sa vezi daca nu cumva va fi mai bine fara ea. acum e normal sa simti asa, fiindca a trecut foarte putin timp, dar priveste in jur, e plin de fete.
iar faptul ca nu ati vorbit fata in fata, inseamna ca ea e cam lasa. daca tu crezi ca te-ar face sa te simti mai bine, du-te pana la ea acasa si cere-i sa-ti explice ce se intampla (doar o explicatie, nu e necesar sa va certati).
iar treaba cu "mai bine as muri...", uit-o. chiar nu e cazul. in viata sunt momente si bune si rele, dar asa e viata si trebuie sa stim sa le depasim. daca in viata am avea numai lucruri bune, nu am mai sti sa le apreciem la fel de mult.
poate fata asta nu era pentru tine, poate ca o sa cunosti alta fata pe care sa o iubesti si mai mult. exiosta cineva pe lumea asta pentru fiecare. trebui doar sa privim in jur si sa cautam.

| Lorenyk a răspuns:

Si cel mai bun remediu: iesi cu gasca in oras, la agatat! e cel mai bun lucru!

| CrucifiedCountess a răspuns:

Las-o balta. ii place sa santajeze. ti-a zis ca te iubeste ca sa te ameteasca...pauza=vreau pe altulwinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vorbeste cu ea, afla adevaratul motiv. daca se incapataneaza si face pe smechera, las`o. nu are rost. fetele se rasfata si profita daca gasesc un tip care le permite orice.

iesi cu prietenii, detaseaza`te.