| amyamy a întrebat:

Sunt cu el de 8 luni, il ador nu as putea vedea viata fara el. daca s-ar intampla ceva intre noi eu as muri...nu vorbesc doamne fereste ca m-a sinucide, insa cred ca as muri de boala dorului lui ...sunt sigura. daca s-ar despartie de mine as prefera sa mor si atat.imi spune ca ma iubeste nu tot timpul este alt stil de baiat, tot timpul cand imi spune in gandul meu ma intreb (ce iti trebuie mai mult de atat?)ne potrvim perfect in pat, asa cred eu dragoste, sex orice, si ne simtim bine amandoi, simt ca il iubesc.as muri fara el, nu as putea trai fara el, tot timpul imi fac ganduri oare de ce? pentru ca il iubes foarte mult si imi este frica? de ce iti este frica cand iubesti? anul viitor ne mutam impreuna, vreau sa fiu"mireasa"lui, il ador de ce naiba imi este frica? prea tare il iubesc, jur ca as fi in stare de orice daca m-ar parasi. mi-a spus ca ma iubeste de multe ori, e viata mea nu as putea trai fara el. de ce naiba imi tot fac ganduri ca in povestea aia cu " drobul de sare" va rog ajutati-ma.si funda, promit

Răspuns Câştigător
| DiamondShine a răspuns:

Pentru ca traiesti cu teama ca il vei pierde intr-o zi.nu trebuie sa gandesti asa,pentru ca in felul acesta n-o sa ai niciodata fericire deplina in relatia ta,si asta va sta mereu intre voi,si se poate ajunge la lucruri grave care va vor afecta relatia(prea multa gelozie,certuri din nimic,plictiseala, monotonie, cicaleala)iar lui sigur nu-i va placea acest lucru.Relaxeaza-te si incearca sa gandesti pozitiv,nu pune Raul inainte,ca dai inapoi. Orice relatie se bazeaza pe incredere si conversatie,daca ai incredere in el, n-ai dc sa te temi, mai ales ca observi si comportamentul lui afectiv cu tine.Este caz de ingrijorare cand il vezi ciudat, schimbat, atunci sa iei masuri.Acum traieste cat mai intens toate clipele langa el si gandeste-te ca o sa ramai cu el toata viata, ca el este alesul tau si sunteti facuti unul pentru celalalt.Eu una, asa gandesc, si am o rel de f multi ani cu un baiat.
Succes!:*

2 răspunsuri:
| neverletmego a răspuns:

E ceva normal. Asa se intampla cand iubesti cu adevarat.

| yekto a răspuns:

Daca te incalzeste cu ceva... nu e vina ta ca gandesti asa. nici nu are rost sa cauti acum vinovatii.
ce e important... sa lupti cu gandurtile astea negative, sa nu le accepti.
incearca sa-l personalizei, ca il vezi ca o persoana. cand vezi ca iti vine un astfel de gand spune-i ca tu esti fericita si rei sa ramai asa. multumeste-i ca are grija de tine dar nu ai nevoie de ajutor acum si gandeste-te ca altceva ai putea face cu viitorul tau sot, lucruri frumoase.
este nevoie de multa munca, sa fii foarte indaratnica. dar merita
succes