| madutzu23 a întrebat:

Sunt cu logodnica mea de 8, in primi ani de reletie parea ca va face totul pentru noi dar acum lucrurile s-au schimbat. eu am inselat primul in relatia asta iar pentru ca ma macina constinta i-am recunoscut singur si pentru ca aveam si eu banuieli i-am cerut sa fie si ea sincera, a jurat ca a avut tentati dar nu a calcat gresit, asta se intampla cam acum 3 ani, de atunci s-a schimbat am simtit ca mi-a gresit, am inceput sa o spionez si odata cu asta sa descopar o alta fata a ei. Am inceput sa imi fac un tel din asat sa ii demonstrez ca o sa aflu totul despre ea. iar cand am pus-o in fata unor dovezi concrete a clacat si ca sa aflu absolut totul i-am promis ca o accept asa cum este. am aflat de la ea ca m-a inselat chiar cu fratele meu pentru ca o iubesc sau pentru ca m-am obisnuit asa am iertato...cred. pentru ca ii cam place p... a am facut un pact sa traim asa mai iesit din comun, ea de fapt vrea sa o las sa se culce cu altii si eu la randul meu la fel cu altele. atunci am acceptat, i-am iertat si,, ratacirea,, cu fratele meu. AM PROCEDAT OARE CORECT? E BINE PT MINE? DE CE NU AM PUTEREA SA IES PUR SI SIMPLU DIN VIATA EI?

4 răspunsuri:
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Important e cum te simti tu in situatia asta. Si evident, ea, la randul ei. Pentru cei mai multi treaba asta nu ar fi acceptabila, dar tu esti tu. Totul e in regula daca sunteti amandoi multumiti, si alegeti calea care va pare cea mai corecta, nu neaparat cea mai usoara. Mie din afara mi se pare ca ati mers prea departe, dar poate pentru voi asta e un motiv sa continuati. Pleaca un week-end singur la munte sau daca ai alt loc preferat, ia ceva interesant de citit, plimba-te doar cu gandurile tale, fara alcool, linisteste-te si cauta-ti raspunsurile la intrebari, iar cand te intorci sa fii hotarat si impacat cu decizia ta.

| dreamgirl16 a răspuns:

NU cred ca ai facut bine.caci daca nu te``ar deranja chestiile astea nu ai mai fii scris aici nimic! Trebuie sa rupi legatura cu ea chiar daca stiu ca doaree.nu stiu ce sa iti zic, e o situatie prea complexa, prea matura pentru o fetiscana de 16 ani,dar stiu si imi dau seama ca asta nu e ok,adica acum.e tanara da si are tentatii,dar nu are cum sa tina la tine din moment ce cade prada tentatiilor e. penaal!straight face tu faci ce vrei si ce simti dar.ea nu te iubeste in niciun fel,pe tine te macina ca ai inselat``o insa crede`ma, pe ea deloc, la cum imi dau seama!:* Esti barbat.si totusi ai mandria ta! Aici devii u... "curva" inselata, e naspa crede`ma, bafta:*

Răspuns utilizator avertizat
| idomiralin a răspuns:

Ai gresit atat de mult, ca nu prea stiu cu ce sa incep. Trebuie sa faci o schimbare majora, daca vrei sa mai fie a ta, daca nu o pierzi de tot.
Prin faptul ca accepti orice zice, tu ai scazut in ochii ei drastic, i-ai predat pur si simplu puterea, i-ai dat-o frumos pe o tava de aur inca. Adica ea acum simte, ca poate sa te manipuleze, sa faca ce vrea cu tine, iar tu o vei ierta si vei accepta.
O sa ajungi in curand un amic de al ei si atat, nu o sa te mai poate vedea ca iubitul ei sau logodnicul ei. O lasi sa te conduca si sa faca tot ce vrea ea si prin asta ii demonstrezi ca esti un fan al ei, ca o vezi ca pe o zeita.
Mareeeeeeeee greseala. Trebuie sa inveti sa fii un lider, sa te impui, sa-i arati ca ai personalitate si nu poate sa faca ce vrea ea, daca vrea sa fie cu tine. Insa ea si-a schimbat parerea despre tine si e greu sa i-o mai schimbi inapoi.
Eu zic ca cel mai bine ar fi pentru tine sa o contactezi din ce in ce mai putin o perioada si sa nu o mai urmaresti. Prin asta, tu ai scazut in ochii ei iarasi mult. Ea trebuie sa vada, ca poti trai si fara ea, altfel se alege praful de relatia voastra. Las-o pe ea sa te contacteze, nu va mai vedeti asa des o perioada si schimba-te, astfel ca ea sa te vada ca un alt om, care stapan pe sine si poate sa-si traiasca viata si fara ea. Eu am scris un articol pe http://seduceandattract.blogspot.com/2011/09/how-to-win-her-back.html, unde poti sa vezi mai multe despre asta si sper sa te ajute. Daca continui asa, eu cred ca se va sfarsi.