| Seph a întrebat:

Sunt cu o fata de ceva timp. Am trecut peste multe impreuna si am ajuns sa tinem unul la altul foarte mult. Ea chiar ma iubeste pentru ca mi-a dat tot ce se putea da, si banuiesc ca intelegeti ce vreau sa spun prin chestia asta. nu m-a mintit, a fost sincera cu mine. Doar ca acum cateva zile a vrut sa ne despartim pe motiv ca nu i-am ratat ca o iubesc si ca am facut-o sa simta prost prin lucrul acesta. Eu personal nu as vrea sa se termine relatia asa de repede pentru eu o iubesc foarte mult chiar daca ea nu ma crede, sau nu vrea sa creada. am nevoie de un sfat: ce as pute asa fac ca sa-i ARAT ca o iubesc preferabil fara vorbe sau lucruri de genul asta, doar fapte.

Răspuns Câştigător
| gabitza144 a răspuns:

Pai incearca sa stai mai mult timp cu ea spune-i ca o iubesti foarte mult, imbratiseazo mai mereu arata-i multa afectiune, dargoste din partea ta, cand sunteti singuri fa-o sa se simta foarte bine langa tine ca tu esti doar pentru ea si vei fi mereu fai o surpriza care sa o bucure mult, discuta cu ea cam ce ar vrea ea de la tine si dupa incearca sai oferi ce ea doreste de la tine, surprindo cu ceva, fi alaturi de ea cand nu se simta bine, dovedestei ca o iubesti si ca e viata ta, si cam atat totu depinde de tine arata-i multa dargoste si spune-i ca o adori si ca o iubesti. fapte pai duo intr-un loc unde ei ii place cel mai mult undeva sa fiti doar voi doi ii faci si un cadou frumos si te dedici cu totul ei cam atat sper ca ti-am fost de folos:X

5 răspunsuri:
| Anecherry a răspuns:

Gandeste-te la ce se asteapta ea de la tine. Sau o poti intreba chiar pe ea. Si da-i cat mai multa afectiune. Probabil de asta are nevoie de dovezi de iubire. bye

| LittleDreamer a răspuns:

Afectiune cum zice Anna. Da-i senzatia ca nu mai exista alta fata pentru tine infara de ea.
Succes!

| fabiola a răspuns:

Dovada de dragoste inseamna respect, ajutor, implicare.Este mai greu sa arati, fortand lucrurile, dar este mai usor sa simti manifestarea sau reactia celuilalt.Cand il citesti pe celalat din privire, cand ghicesti gandurile celuilalt, abia atunci inimile celor doi vorbesc aceeasi limba!

| Larissa_6271 a răspuns:

Fa si tu lucruri iesite din comun.Eu stiu? cum ar fi. sa se trezeasca cu tine in fata casei (blocului) in miezul noptii cu o flare in mana. O suni sau sms si ii spui ca te gandeai la ea, ca nu poti dormi si te-ai gandit sa-i aduci o floare. Chiar daca e posibil sa nu poata iesi (din cauza parintilor, nu stiu ce varsta are, nu ai specificat, sau orice alt motiv) cel putin gestul a fost facut si asta va conta mai mult. Dar acum banuiesc ca tu o cunosti mai bine, gandeste-te cum ar reactiona la o astfel de faza. Fetele sunt diferite, dar mie una mi-ar placea un asemenea gest, si multora dintre noi fetele. Bafta!

| Seph explică:

Multumesc mult pentru toate sfaturile... sper sa functioneze, chiar o iubesc pe fata asta mult de tot, chiar daca ea nu ma crede. nu o sa aleg un raspuns castigator pentru ca toate mi-au fost folositoare big grin