| Rechin a întrebat:

Sunt cu o fata de ceva timp si ea imi spune ca ma iubeste destul de des pe wapp dar mai putin cand suntem fata in fata.dar a zis ca e timida si probabil ca asta e cauza dar incerc sa imi fac timp sa stau mereu cu ea, pana si in weekend imi anulez toate planurile ca sa o scot in oras dar ea parca evita acest lucru...parca nici nu vrea sa aiba in plan sa ne vedem.
ea spune ca ma iubeste, eu o iubesc dar nu simt acelasi lucru din partea ei si asta ma faci si pe mn sa ma indepartez care putin de ea... Ce pot sa fac sa salvez relatia?

4 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Poate chiar e timida, poate parintii nu o lasa afara si nu vrea sa stii tu.
Daca iti spune ca te iubeste, intreab-o direct care este problema. Spune-i ca iti doresti foarte mult sa va vedeti fata in fata si ca o rogi sa iti explice de ce nu se poate. Cand sunteti impreuna nu o forta sa faca sau sa spuna ceva, las-o pe ea sa conduca. Si ofera-i flori happy

| Anna97854677 a răspuns:

Sau poate tu esti doar un copil de maxim 15 ani care ar trebui sa lase ''wapp-u'' si ''dragostea'' si sa se joace mai bine PS4, ca doar nu mai e la moda fotbalul.
Vai de viata voastra.
Ecuatii stii sa faci?
Stii de ce Ion (personajul principal din opera lui Rebreanu) avea un conflict launtric?
Sau stii macar ce inseamna?
Stii de ce Einstein a elaborat teoria relativitatii?

Hai servus.

| Ofatadraguta a răspuns:

Prieteni tale pur si simplu poate ii e rusine sa iti spuna fata in fata, daca e mai timida, mai introvertita. nu pentru toate persoanele e usor sa spuna aceste 2 cuvinte care totusi au o semnficatie foarte mare. Sau este si a2a varianta: ea nu te iubeste si ii e greu sa te minta fata in fata, si pe whatsapp ii este mai usor. Dar asta tu trebuie sa iti dai seama. Trebuie sa discuti cu ea neaparat, pentru ca o astfel de relatie nu e benefica pentru nici unul din voi. poate pur si simplu nu e persoana cu care sa te potrivesti.

| emmamt a răspuns:

Nu toate fetele sunt la fel,fiecare isi exprima sentimentele in modul ei/lui, poate ca saraca chiar e timida si ea iti maruriseste doar pe wapp, facebook si alte retele de socializare, posibil ca asta este modul ei de a-ti dovedi ca te iubeste si tine la tine... Daca ai sta sa vorbesti cu ea, ce are, ce se intampla cu ea poate asa o sa se mai dezghete si ea, poate are probleme in familie si probabil ca de asta se tot fereste sa iasa cu tine; stai mai mult de vorba cu ea vorbeste mai deschis. succes!