| gaby2323 a întrebat:

Sunt cu o prietena de vreo 2 luni dar ne cunoastem de 3 ani.Ea la inceput il iubea pe unu care nu o voia si am fost alaturi de ea 2 ani de zile sa o ajut ca sa fie fericita si pana la urma baiatul respectiv pur si simplu nu tinea la ea deloc si au fost doar prieteni 2 ani de zile si pana la urma i-am zis sa nu mai fie prieten cu el ca ii dadea sperante. Intr-un final la sfarsitul anului 2015 au incetat sa mai vorbeasca. Acu 2 luni acu eu cu ea avem o relatie si ea voia foarte mult sa ne casatorim cat de repede posibil si i-am zis sa nu facem asta ca nu avem unde, nu avem cu ce si avem si facultatea de terminat. Problema ar fi ca ea nu vrea sa faca dragoste decat dupa casatorie (asa ar dori si mama ei si cred ca o obliga sau ii baga chestia asta in cap), sa zicem ca a vrut sa incercam o data si nu am speriat-o nu ne-am dezvirginat asta ar da de inteles ca face ce ii zice mama ei ca nu pare ea sa nu vrea ii este doar frica. Mama ei mi-a zis ca daca se intampla sa nu mai fie virgina indiferent ca mai sunt cu ea sau nu cica va pune tiganii pe mine... chestia asta mi-a zis-o dupa ce a aflat de la ea ca nu as vrea sa ma casatoresc asa fara sa stiu persoana respectiva din toate punctele de vedere (chiar si sex) plus ca ne-am despartit o saptamana din cauza ca mi-a zis ca ma va iubi doar 75% ca doar eu as fi cel pe care il iubeste cel mai mult dupa ne-am cuplat din nou si mama ei asa mi-a zis ("Ce planuri mai ai? Ai ganduri necurate...") si nu stiu ce sa fac. Ea si mama ei imi spun ca nu e bine ca cica asta e desfranare. Dar nu e adevarat atata timp cat este dragoste din punctul meu de vedere nu este o "viata necumpatata" bazata pe placeri. Ce sa fac? Ce pareri aveti?

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Ai pus-o! Asta nu scapă de mă-sa nici după ce se mărită. Prietene, ascultă-mă, că-s om bătrân: FUGI cât poți de ea! că sunt fete destule cu capul pe umeri, nu ca asta!
PS dacă totuși nu vrei s-o lași (da' să nu vii pe urmă să plângi p-aici!), o poți convinge să faceți peting.

1 răspuns:
| anonim0just0for0me a răspuns:

Cred ca fatei respective ii este frica. Clar ii este frica de faptul ca, dupa ce faceti sex, poate te saturi de ea, sau o paresesti. Sau habar n-am. Dar am vazut ai auzit cateva cazuri. Daca nu vrei sa te casatoresti cu ea, spun sa incerci sa rupi relatia. Asta nu va merge. Daca chiar o iubesti mult incearca sa ii explici. Daca nu vrea sa inteleaga imseamna ca asculta prea mult de mama ei. Nu stiu ce sa zic de intamplarea ta. Nu cred ca va iesi ceva prea bine pe viitor. Acum, tu decizi. Asta e doar o simpla parere. Ai grija si fie sa se intample cum vrei. Bafta!winking