| pisicutza_6698 a întrebat:

Sunt cu prietenul meu de 2 ani, am mai fost despartit in acest interval. dar maxim vreo 2 luni. am trecut prin multe aman2, ca parintii nu erau de acord cu noi, dar am rezistat. desi se poarta frumos cu mine, etc. nu stiu daca tine la mine, e rece. nu are si el nici macar putina tandrete, pasiune. eu sunt asa tandra, imi place sa-l rasfat. mi-a zis "pui te iubesc enorm, dar nu stiu sa-ti demonstrez" asta e una din probleme, cealalta e, ca totusi sunt in dubii ca desi avem atata timp nu am intretinut relatii sexuale, nici nu mi-a psopus, stie ca sunt cuminte si micuta si nu as accepta. am 16 ani, dar inca ma consider micuta sa fac acest pas. e posibil ca el sa se culce cu altele, de nu imi propune? cum am mai spus si in intrebarile anterioare, eu nu sunt geloasa, dar e el pentru aman2. e ff gelos, daca ma priveste un baiat(ceea ce se intampla des)se enerveaza.

5 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Nu-ti propune, exact din cauza ca si el considera ca esti micutsa, te iubeste si te respecta.Are inteligenta sa nu te preseze si sa astepte sa vina de la sine acest lucru.Ar trebui sa te bucuri.
Pe de alta parte,faptul ca nu e declarativ si tandru cum ai dori, tine de felul lui de a fi. Poate a crescut intr-o casa lipsita de imbratisari si pupaturi, poate s-a chinuit mult si lucrurile astea l-au facut sa se fereasca de dulcegarii.Ca sa fiti impreuna de 2 ani, baiatul asta te iubeste.Si gelozia lui demonstreaza ca te vrea numai pentru el!
Nu te mai necaji singura, incercand sa inventezi probleme acolo unde nu sunt.Adapteaza-te la felul lui de a fi si traieste-ti iubirea, in fiecare clipa!

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

E foarte posibil sa te insele, dar macar nu e magar sa te forteze pe tine, caci crede-ma ca avea multe sanse sa te dezvirgineze pana acum.

Poti sa ignori faptul ca el te imparte cu alta si traiesti multumita cu el sau poti cauta un baiat care sa-ti dea toata dragostea lui.Tu alegi!

| Maothecat a răspuns:

Eu zic sa ai o discutie serioasa cu el in ceea ce va priveste.

| Lucian2324 a răspuns:

Mă duc să mă sinucid pe că am 27 și n-am ce face cu viața asta

| Stefanutza_9781 a răspuns:

Hei.imi pare bine ca am dat d intrbrea ta.am si eu un baiat la fel LG me.noi sunte doar d un an.am avut relatii sexuale.este primul meu baiat.sa stii ca am invatat din experienta mea ca indiferenta asta, raceala lor fata d noi e doar d fatada.nu ma intreba dc.nu stiu, e orgolio.dar ai sa observi daca esti atenta ca daca fci sau zici si el zice "si ce?, numa intereseaza" peste ceva timp iti va scoate ochii in legatura cu ce ai facut sau zis tu atunci.ai incredere in el chiar daca nu pare ca ar fi un baiat fidel.