| Aziza1000 a întrebat:

Sunt cu prietenul meu de un an si jumatate si de aproximativ 2 luni simt ca nu ma mai iubeste. Acum parca ma priveste in gol, cu alti ochi, parca nu il mai cunosc. Pe timpul verii a muncit foarte mult si ne vedeam doar o data pe saptamana, faptul ca nu mai petrecem timp impreuna a schimbat relatia noastra? Sunt singura relatie mai de durata pe care el a avut'o, singura fata prezentata familiei. Urat nu se poarta cu mine, doar ca e mai lipsit de viata si parca nu mai e atat de atent cu mine. O fi atat de obosit, incat sa nu mai poata fi atat de atent cu mine sau poate ca nu ii mai trezesc nici un interes? Este foarte ciudat atunci cand ma intalnesc cu el, parca nu il mai cunosc, parca se uita cu alti ochii la mine, o privire goala...
Incerc sa am rabdare sa treaca perioada asta obositoare pentru el, dar ma gandesc ca in acelasi timp ca faptul ca sunt langa el ar trebui sa il faca sa se simta mai bine, dar el este tot mai... "rece"? Cred ca rece e cuvantul corect, nu ma mai ia in brate la fel de des, complimentele parca sunt fortate, gesturile lui parca sunt la fel de fortate.Voi cum ati trecut de perioadele acestea? sa mai am rabdare?

9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Si acuma numai munceste mult, bate criza la usa lui asa ca cauti motive de despartire

| neutrino a răspuns:

El munceste mult, a obosit si de munca dar si de tine si inca nu are timp sa-si faca alta relatie care sa-l improspateze.

| FABULOSUL6000 a răspuns:

Are pe alta...

| vocea a răspuns:

Buna este clar ca nu prea mai are sentimente fata de tine, se distanteaza nu stie ce sa faca, cred ca are pe altcineva, cel mai bine este sa il lasi sa aleaga pe ce drum merge

| HueyFreeman a răspuns:

Cata ipocrizie. Mie mi se pare ca tie nu-ti mai pasa de el. Imediat ce a dat putin de greu si nu mai poate sa-ti acorde aceeasi atentie ca la inceput ai si inceput sa cauti scuze. In loc sa-ti pese de el si sa-l sustii iti pasa numai de propria-ti persoana.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Munca reprezinta doar o scuza pentru el. Tocmai, cand e obosit si simte ca nu mai poate, ar trebui sa gaseasca la tine liniste, relaxare, iubire, nu sa se distantieze.
Cred ca e momentul sa porti o discutie serioasa cu el. Spune-i deschis ce te macina, deoarece, daca vei continua sa tii pentru tine ceea ce simti, ceea ce te preocupa, relatia voastra nu va avansa ci din contra, va stagna.
Fa-ti curaj si vorbeste cu el, ori la telefon, ori cand va intalniti.

| ciocolatacupiperrosu a răspuns:

Nu trebuie sa ai rabdare si sa speri ca timpul va schimba totul in bine. Va schimba dar probabil in mai rau. Fa-i o surpriza, plecati undeva doar voi doi, chiar si pentru o zi doar. Sau fa-i un cadou mic si simbolic, spune-i ce simti pentru el, ce iti doresti, de ce s-a ajuns aici. COMUNICA-TI. Nu lasa timpul sa treaca pentru ca trece in defavoarea ta.

| Rebeka88 a răspuns:

In toti cei 4 ani de relatie ai mei nu mi sa intamplat...cu tristete iti spun ca poate nu mai e interesat.dar poate il ajunge oboseala...asta trebuie sa discuti cu el.

| EuuRazvan1234 a răspuns:

Ma, eu sunt baiat. Eu zic ca ar trebui sa ii oferi ceva mai mult, daca intelegi la ce ma refer. Asta e decizia ta.