| SCUFY a întrebat:

Sunt cu sotul meu de 4ani si de curand a m-ai aparut cineva in viata noastra. un copil. e frumos, dar relatia noastra s-a cam racit in ultima perioada si as vrea sa o readuc la viata. daca aveti ceva sfaturi pentru mine va astept cu drag

Răspuns Câştigător
| MikyMi a răspuns:

A aparut gelozia...pana sa apara bebe, el era centrul atentiei tale, insa acum a cam cazut pe locul doi si u ii oferi mai multa atentie lui bebe nu? implica-l si pe el in cresterea copilului, iesiti impreuna cu bebe in parc, la cumparaturi, spune-i ca il iubesti...cateodata si barbatii se comporta ca niste copilasi rasfatati.asa ca rasfata-l. bafta, mamico

6 răspunsuri:
| Johnny_3038 a răspuns:

Trebuie sa va puneti cu sotu si sa vorbiti serios!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai putina rabdare, se intampla multora. E o schimbare brusca, aveti amandoi nevoie de o perioada de acomodare. Vei vedea ca tocmai datorita copilului veti deveni mai apropiati (va trebui sa-l plimbati prin parc, sa va sfatuiti cu privire la el, sa-i cumparati cadouri). Daca bebe e foarte mic, sub 2 luni, problemele sunt mai apasatoare, cu timpul te vei relaxa

| Simonaa5 a răspuns:

Vorbeste cu elwinking sa stii ce are de gand

| turist a răspuns:

Are sau a avut loc o schimbare in viata voastra! Nu mai sunteti simplu:sot-sotie ci sunteti si mama-tata, statut care schimba multe in viata de zi cu zi! Copilul cere multa atentie si multa energie din partea amandorura...Trebuie sa discutati despre ceea ce simti, pe cat posibil cu calm si fara reprosuri, trebuie sa va ajutati reciproc, trebuie sa stiti sa va bucurati impreuna de copilul vostru, care este rodul dragostei voastre!
Faceti cat mai multe lucruri impreuna...incepand de la treburile casei(gen gatit, spalat vase, curatenie etc) la plimbarile cu cel mic, iesitul la cumparaturi in 3 e o experienta interesanta si cu mici trucuri poate deveni chiar amuzanta!
Si cel mai important lucru: nu uita ca esti femeie(mama, sotie, gospodina, "clasa muncitoare")!
Rabdare si numai bine!

| DrViorel a răspuns:

In viata voastra de cuplu a intrat monotomia, in sensul ca la venirea copilului, nu va mai ocupati asa de mult de voi doi si aici nu ma refer doar la contactul sexual, ci pur sis implu la viata de cuplu, adica evitati monotomia, lucru, acasa, copil, tv, sau etc, mai iesiti prin oras, vorbiti ca si cand va-ti cunoscut, glumiti, etc. Monotomia strica tot. Succes si o zi buna!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fii mai intelegatoare cu el.ascultal.fii femeie.