| anonim_4396 a întrebat:

Sunt cu sotul meu de aproape 4 ani. avem si un baietel minunat de 1 an si 2 luni impreuna. dar de la un timp...ma tot gandesc la fostul. cel care m a facut femeie.am fost impreuma vreo 5ani.il visez ca imi spune ca ma iubeste. l-am iubit f mult.cred ca si el pentru ca era f gelos. ce sa fac? sunt f confuza.imi iubesc si sotul si copilul. dar nu stiu de ce ma gandesc la fostul

Răspuns Câştigător
| Sonny a răspuns:

Cel mai bine ar fi, sa cauti niste sfaturi de la o persoana avizata, fiindca aici vorbim de o familie, in care este si un copil, dupa mine, daca as fi in situatia ta, as consulta un psiholog, si m-as lasa in "mainile lui", ca sa ma indrume, e problema delicata, asta a ta.
In vreo 3-4 sedinte ai rezolva problema si ai ajunge la o decizie, doar ca trebuie sa te gandesti foarte bine ce faci si cum faci, ca doar un singur pas gresit, poate sa naruie tot ce ai realizat pana acum, si poate ajungi sa ramai si singur, cu nici unul din barbati din viata ta.
Gandeste bine situatia, gandeste la ce sacrifici a facut sotul tau, gandeste la ala micu.
Incearca sa nu fi egoista. Consulta un psiholog, mai mult ca si sigur el te poate ajuta mai mult decat oricine ( prietene, parinti, frati ).
Multa bafta, si nu fi egoista in deciizile pe care le iei!

4 răspunsuri:
| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Nu te mai gandi la el. Ce a fost a fost, mergi inainte si nu te mai uita in trecut...

| purenerve a răspuns:

Daca vrei o familie fericita lasa fosti is trecut gandeste-te al ce ai daca il iubesti pe actualul tau sot daca nu divort si distruge ce ai construit pana acum

| Yamatooo a răspuns:

Taci si vezi-ti de veata ta

| dan_9324 a răspuns:

Crede-ma ca sunt an aceaiasi situatie ca tine chiar exacta dor ca si eu ma gandesc la ia si ia la fel mi-a zis ca ma viseaza si ca ar fi bine sa ne anpacam an napoi nu stiu ce sa fac precizez ca eu nu am nici un copil dar ia are si tot raluka o cheama cand am citit intrebarea ta parca am tresarit urmeazati inima ia stie mai bine ca noi ce sa faca