| Sara2 a întrebat:

Sunt cu un baiat de 2 luni jumate, dar nu simt nimic pentru el, nu ii simt lipsa nu simt ca vreau sa il bvad nu am acei "fluturi in stomac" si nu stiu ce sa fac, cum sa ii zic, el la inceput a insistat sa facem sex si apoi a lasa-o mai moale, da cred ca acum nu mai scap, daca tineam la el poate era momentul sa facem si dragoste dar daca nu tin cum sa ii spun? cred ca s-a saturat sa astepte, ce sa fac? nu i-am zis niciodata ca tin la el sau ca il iubesc, din contra am incercat sa il iubesc dar nu vine nimic din suflet straight face ce pot face? ca el asteapta demult momentul sa facem dragoste sau sex

7 răspunsuri:
| alone a răspuns:

Pai spune-i pur si simplu c simti u daca t iubeste o sa anteleaga dc sa t ascunzi dupa degete stii cum se spune fie t loveste iubirea in moalele capului fie vine p parcurs dar la voi nu e cazu

| msonegirl a răspuns:

Si tu nu te gandesti ca daca vrei face dragoste cu el, s-ar putea sa te iubeasca si mai mult?

De ce iti bati joc de el? Pune-te in locul lui straight face!

Gaseste un motiv (bun!) si desparte-te de el, sau cel mai bine ar fi sa-i spui adevarul (ca nu poti sa-l iubesti, dar ai incercat asta). Va intelege si asa nu-ti vei bate joc de amandoi (tu si el).

Eu iti doresc succes si sa iei decizia cea mai buna! :*

| NewClassic a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa rupi relatia cu el. E naspa sa faci sex cu cineva pentru care nu simti nimic. Tu esti sigura ca el te iubeste sau se intilneste cu tine numai pentru a face sex? Cel mai bine ar fi sa vorbesti deschis cu el despre asta si sa-i spui verdele in fata. Daca nu simti nimic p/u el atunci nu vei suferi daca va despartiti...

| Dizzydizz a răspuns:

Iauzi dp 2 luni jum sex?
Absurd
sunt cu pr meu de 8 luni si tot stie sa astepte
plus de asta daca u nu simti nimic pentru el despartete
pana acum trebuia sa simti ceva pentru el
viata e scurta.

| darkangel_7824 a răspuns:

Eu nu stiu cum tu ai putut sa mai fii cu el 2 luni si jum, eu cred ca iti pierzi pur si simplu cu el, opinia mea este: trebuie sa-ti gasesti un baiat pentru care ai simti ceva

| Cryssy a răspuns:

Scuze ca nu te inteleg. Spui ca esti cu el dar nu simti nimic pentru el. Atunci de ce ai acceptat sa fiti impreuna?
Nu cred ca are rost sa faci sex cu cineva daca nu iubesti acea persoana. Dar acum depinde de fiecare.

| georgy7165 a răspuns:

. poate si-a dat si el seama ca nu-l iubesti si sta cu tine doar pentru sex...Cred ca cel mai bine ar fi sa-i spui adevarul si sa va despartiti ca nu aveti niciun viitor impreuna daca nu-l iubesti.