| roxana10 a întrebat:

Sunt cu un baiat de 4 luni (am 16 ani iar peste 2 luni fac 17)totul a fost ok la inceput, parintii mei nu au avut nimic impotriva lui ba chiar il placeau foarte acum insa de ceva vreme parca au inebunit cel putin mama e de groaza, mereu are ceva de comentat si mereu se baga, o intereseaza prea multe de ex aseara el a fost la ziua de nastere a unui prieten foarte bun iar eu nu am mers pentru ca trebuia sa raman si peste noapte si nu`mi dau voie parintii si atunci i-am zis lui sa mearga singur (el ar fi vrut sa vb cu ai mei sa ma lase dar eu i-am zis ca nu are ca nu ma vor lasa) si azi a inceput mama sa`mi faca capul calendar ca n`am facut bine ca l`am lasat, ca spera sa fie prima si ultima data cand se intampla asa iar data viitoare sa ramana cu mine acasa ca sunt mai importanta decat orice prieten...eu il iubesc enorm si stiu ca si el ma iubeste si ne intelegem insa mama mea se baga prea mult si ma streseaza, ce sa fac sa nu mai fie asa? cum sa-i demonstrez ca suntem bine si ca ne iubim? el vb foarte frumos cu parintii mei, ii respecta si totusi ceva nu merge, ceva nu`i bine...simt ca nu mai rezist sad

5 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

De ce nu-i spui că da aşa am să fac şi faci ca tine?! Nu-i mai da detalii despre orice. Dacă te întreba de exemplu ieri unde e prietenul tău puteai spune că a mers 2 zile la ţară. Simplu! Baftă!

| evelin_1888 a răspuns:

Spune-i ca il iubesti si ca tu din moment ce i-ai spus despre prietenul tau astepti de la ea sfaturi si nu critici.aminteste-i ca comportamentul ei te poate face sa-ti pierzi increderea in ea.
discuta cu tatal tau daca zici ca el nu este chiar asa, explica-i situatia si roaga-l sa vorbeasca cu mama ta
bafta:*

| beatrice2 a răspuns:

Pai, eu zic sa-i intrebi sincer daca au ceva impotriva lui si sa le explici ca e o persoana buna care sa poarta frumos cu tina, ca e foarte matur si bine intentionat.incearca de asemenea sa vorbesti cu mama ta si sa-i explici ca nu ai de gand sa ta mariti cu el si ca daca nu l-ai lasa sa vorbeasca si sa se mai sistreze si singur o sa te paraseasca(eu sper ca nu). mult succes.toate cele bune

| cristiana_4483 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic. cumpara-i flori mamei tale si zi ca sunt de la el.

| atomis a răspuns:

Eu o patesc asa de multe ori stiu sentimentul dar sa sarim peste poate ca incearca sa va desparta pentru ca a aflat ceva despre el si nu vrea sa iti spuna ca sa le demonstrezi parintilor tai ca e de traba invita-l la cina sau sa faca ceva sa demonstreze ca e responsabil