| Spinoasa a întrebat:

Sunt cu un baiat de doi ani si avem o relatie la distanta de un an.De la un timp e foarte schimbat, imi tot spune sa o terminam, iar eu ma milogesc si plang la telefon numai cand ii aud vocea, e a nu stiu cata oara cand imi spune sa o terminam a4a sau a5a oara. Ce sa fac il iubesc foarte mult? Acum imi dau seama ca o relatie la distanta merge foarte greu, e foarte multa gelozie, certuri si multe altele. s-a schimbat enorm. Ce sa fac sa ii dau cale libera sau sa lupt pentru el? Stiu ca ma iubeste vine la 2 saptamani acasa de la 800 de km ca sa ma vada pentru ca ai lui nu sunt in tara deci numai pentru mine vine.cred...

Răspuns Câştigător
| ingerashhhh a răspuns:

Prietenul meu e la 2000 si ceva de km de mine si intr-adevar exista o gelozie enorma,numai sa aud sa vb cu un baiat ia foc,ma iubeste mult stiu asta, dar nu poate veni asa des precum iubitul tau, noi ne vedem numai 3-4 ori pe an.Eu cred ca el te iubeste,doar ca ii este greu pentru ca sunteti departe unul de altul,de asta tot spune mereu sa o terminati,tine la tine dar ii este greu sa reziste la distanta,probabil stie ca pe viitor nu va putea fi cu tine in Ro,ori va trebui sa pleci tu la el,ori intr-o buna zi se va terminat totul,vorbeste cu el despre viitor,intreaba ce are de gand, unde va ramane, iar dupa asta trebuie tu sa te gandesti daca tii destul de mult la el ca sa pleci in la el.bafta si ai grija de tine si de relatia ta, e foarte greu te inteleg perfect, dar cu rabdare treci si marea

9 răspunsuri:
| liviu42 a răspuns:

Greu de dat un sfat si cred ca nu doar pentru tine vine, dar daca vine de la asemenea distanta doar pentru tine este ceva rar intalnit.Si aceste drumuri costa.

Răspuns utilizator avertizat
| AnNe a răspuns:

Pf.vorbeste cu el despre asta vorbiti amanuntit draga mea o relatie la distanata mereu merge prost.de ce sa lupti pentru cineva ce nu merita? gaseste-ti aicia pe altcineva da da e greu//dar decat sa suferimereu fa asta nu pentru altcineva ci pentru tine

| Change a răspuns:

Eu zic sa il intrebi de ce?(si sa ai grija sa ii spui ca vrei adevarul si nu o scuza patetica).
Daa el continua cu asta mai fata nu te mai "milogi" caci o sa pari prea disperata(poate si de asta o face:ca sa te asculte din nou si sin nou, ca sa te vada suferind pentru a se simti el bine).
Daca te iubeste va fi cu tine fara sa il implori tu.

| Kristtine a răspuns:

Dacă suferi din cauza acestui băiat ar trebui să o termini. Încearcă să treci peste asta sau explică-i la telefon că vă leagă multe lucruri şi nu puteţi fi despărţiţi aşa uşor. happy Dacă vezi că nu vrea să te înţeleagă, dăi cale liberă!

| Ciuss a răspuns:

Si eu am avut o relatie la distanta! Pana acum 3 zilewinking, cand ne-am despartit, iar azi`noapte el a venit in tara, si nici macar un sms sa ies afara nu mi-a dat! Deci ma iubeste smug. draga mea, toti sunt la fel oh go on toti mint... Cu toate ca noi ne amagim ca ce.ca s'o fi schimbat, sau ca ma iubestesmug, NUU NUU si NUUU! Ti-a zis ca vrea s-o terminati! Da-i cale libera.O sa gasesti altu, iar el o sa regrete. O sa vada el pe dracu daca intr-adevar te iubeste! Nu are rost sa te mai ti de el daca se comporta asa cu tineoh go on. Unde tii demnitatea? Unde tii orgoliul? Daca el le are tu de ce le lasi? Da`i papucii si dk se intoarce el la tine atunci poti sa zici ca te iubeste.Dar nici atunci sa nu-l crezi 100% big grin...tongue

| cineva1 a răspuns:

Nu mai sta sa te rogi de el pentru ca nu are niciun rost.mai rau te umilesti si ii dai cal libera sa creada ca poate face orice din tine...lasa-l in pace ca mai mult rau iti faci.parerea mea...

| sorinl25 a răspuns:

Sincer nu te iubete deloc ai fost doar ceva trecator daca te-ar fi iubit macar un pic nu ti-ar fi spus de 5 ori ca relatia voastra sa terminat.baieti sunt pe tote drumurile. uital viata merge inainte si fara
el.asa cautati pe altcineva care sa te merite si sa te iubesca

| stefy_9482 a răspuns:

Atata timp cat s-a schimbat brusc e ceva la mijloc...eu zic sa lupti sa afli adev dc s-a shimbat (asta daca il iubesti cu adev si crezi ca merita)