| anonim_4396 a întrebat:

Sunt cu un baiat de un an si ceva.
Ne iubim mult, dar de la un tip nu mai cred in aceasta iubirestraight face.
Adica ce rost are iubirea la distanta?
Si nu e vb de o distanta minora sa zici ca ne putem vedeastraight face.
El e din Tulcea si eu din Timisoara.
Voi ati avut relatii la distanta?

8 răspunsuri:
| StropiDeDor a răspuns:

E foarte greu.la noi e o dstanta mica, insa avem alte probleme.
in situatia ta, sincer nu vad o rezolvare in favoarea voastra. dar daca in viitorul apropiat veti putea fi mai aproape unul de celalalt, nu renunta.
daca situatia ramane la fel, nu mai perdeti timpul asta pretios si faceti-va alti prieteni.
:*

| poesia a răspuns:

Eu una nu cred in relatiile la distanta, decat in cazul unei casnicii cand unul din parteneri e plecat o perioada. Daca nu va puteti trai iubirea, nu puteti sa va vedeti zi de zi, sa aveti activitati impreuna nu vad ce rost are relatia asta. Una e cand stii ca e plecat si revine alta e cand locuieste departe de tine.

| Revenge a răspuns:

Relatia de la distanta nu are nici un rost. Nu il poti vedea, nu il poti savura, doar sa il vei in poze, si sa il auzi la tel. Atat.Plus ca nici nu mai crezi in iubirea asta. Si eu is din timisoara desi NU sunt gay, sunt si tipi draguti si aici in oras.

| Goe_6264 a răspuns:

Buna, pai parerea mea este ca nu are rost sa mai continui, e o pierdere de timp ati putea continua ca buni prieteni si nimic mai mult, in toata timisoara nu ai gasit un baiat care sa iti placa si sa te placa?, daca continuati o sa va fie greu sa renuntati asa ca, ar fi bine sa terminati parerea mea!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da.si la noi urmatorul pas e casatoria.ne-am cunoscut pe un site de socializare.am fost la distanata unul de altul 2 ani, dar ne vizitam o data la 4-6 saptamani, duminica evident(uneori poate si mai rarut... dupa posibilitati). acum sta la mine de 2 ani si ceva, am rezolvat si cu jobul preferat, desi are un salariu putin peste minim, macar face ce ii place si isi da silinta sa ajunga undeva in viata asta. un lucru de mare stima si respect. cu bune, cu grele, am reusit.insa nu uita : doar cand stii ce vrei si ai si cu cine, reusesti.comunicare, incredere si respect - asta e reteta.multa bafta!

| Cristinaaa a răspuns:

Nu, n-am avut. pierdere de timp

| Girll12 a răspuns:

Buna big hug eu zic ca daca il iubesti sa nu il parasesti! caci tot tu o sa suferiwinking discutatii!hee hee spune-i ce conditii ai tu in relatia asta happy sper ca ti-am fost de folos >big grin

| kreatza_9690 a răspuns:

De obicei se zice ca nu merge o rel la distanta, dar dk e iubire nu conteaza distanta.Si eu am avut o rel eu in Rom el in IT dar nu a mers, a fost bine atunci cand am fost si eu in it dupa sa ter, dar nu din cauza distantei, el nu ma a vrut dk avent de la mine.