| Anxiousy a întrebat:

Sunt despartit de aproape 1 luna dupa o relatie de 1an si 6 luni, am 18 ani, a fost prima dragoste pentru amandoi, primul sarut, prima relatie, am fost amandoi virgini la inceput, a fost alaturi de mine la momentele importante din viata mea, majoratul meu, cand am luat sala, cand am luat traseul, permisul, tot ce se intampla o data in viata, mi-a fost alaturi, am iubit-o enorm, si ne-am desparit ca nu a mai vrut ea, a vrut sa iasa singura la discoteca, fara mine, nu a mai vrut sa iasa cu mine, mi-a reprosat ca nu se simte bine langa mine din senin. astazi dupa 1 luna de la despartire i-am spus ca nu mai rezist fara ea, nu am dormit de 2 zile, am plans mereu pana nu mai aveam lacrimi si aer in mine sa respir, a spus ca nu mai vrea ca sufera si ea si ca vrea sa treaca timpul si sa-i fie bine, cum sa spui asa ceva cand iubesti. mor de dorul ei, de imbratisarea ei, nu pot rezista si nu stiu ce sa fac

4 răspunsuri:
| AlaturideIngeri a răspuns:

Buna!
Chiar imi pare rau pentru tine,nu stiu ce ti-as putea spune sa te fac sa te simti mai bine!
Nu imi vine sa cred ca aud vorbind asa un baiat,se vede ca ai iubit-o si inca o iubesti enorm,ea chiar nu isi da seama ce a avut si a pierdut,multe fete ar da orica sa aiba langa ele un baiat ca tine!
Nu mai suferi,si las-o o perioada,o sa-si dea seama singura ca a gresit,si o sa se intoarca ea singura, dar cred ca va fi mult prea tarziu.
Viata merge inainte, accepta totul asa cum e, nu incerca sa schimbi nimic, poate asa e mai bine.
Ai grija de tine! Pupici :* :* :*

| NataliaElena22 a răspuns:

Cine te iubeste, te cauta. cine nu, nu. E simplu si totodata dureros. Poate sunt prea dura, dar trebuie sa te trezesti la realitate. Nu poti sa-ti distrugi viata pentru o femeie care nu te merita, care nu-si mai doreste o viata langa tine.
Poate si-a gasit pe altcineva, dar la un moment dat fii sigur ca ii va parea rau, daca intr-adevar te mai iubeste cum spune ea ( ceea ce nu cred, cand iubeste ierti. in cazul de fata, cu atat mai mult, daca spui ca nu iai gresit cu nimic ). Mergi mai departe, sunt atatea fete care ar da orice sa aiba un barbat ca tine, sa fie capabil sa le iubeasca, sa moara de dragul lor.

| Mirindaa a răspuns:

Sigur ai deranjat-o cu ceva. Cu ce? nici tu nu stii. Mai bine ia-o incetisor si las-o sa iti explice. Gandeste-te daca ai suparat-o cu ceva, spune-i ca iti lipseste prezenta ei langa tine si daca ai suparat-o cu ceva sa te ierte! Asta este parerea mea si dupa cam asta ar trebui sa faci. Imi dai te rog funda? big grin

| Mironna a răspuns:

Trebuie sa existe un motiv pentru care a vrut sa va despartiti,, din senin'' trebuia sa ii ceri explicatii atunci... Daca te iubea asa de mult cum se vede ca o faci tu, nu te-ar fi parasit fara nici un motiv sad parerea mea...C'est la vie! Nu iti poate spune nimeni sa incerci sa uiti, pentru ca nu o vei uita niciodata, tot ce poti intr-adevar sa faci este sa treci pestehappy Glhappy