| Gabrielg29 a întrebat:

Sunt disperat, am 24 de ani si nu am avut niciodata o prietena, nu am tinut de mana o fata, nu am imbratisat o fata si pur si simplu ma apuca tristetea cand ma gandesc la chestia asta.

Lucrez din 2013, ma inteleg bine cu colegii si colegele de munca dar din pacate nimic mai mult, suntem doar prieteni.

De asemenea, am terminat anul acesta facultatea dar din pacate cu fetele de pe acolo nu am prea avut ocazia de a vorbi prea mult deoarece majoritatea aveau prieten.

De fiecare data cand ies in oras ma cuprinde pur si simplu o depresie de nedescris cand vad multe cupluri.

Imi puteti oferi un sfat va rog?

Ce trebuie sa fac ca sa am si eu in sfarsit o prietena?

9 răspunsuri:
| Nextone a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu fetele pe FB.
Nu te dezamagi probabil nu a fost nici o situatie de asa natura incat sa iti fie prielnica, dar cu siguranta va veni si momentul.
Incearca sa nu pari disperat cand agati sau vorbesti cu o fata, feteleor le plac baietii putin mai inabordabili.Fii de treaba, iar lucrurile vor veni de la sine daca si ea te place.
Incearca sa vorbesti cu o fata singura pe fb, iar daca si ea da curs conversatiei o poti invita in oras. Eu cred ca orice fata ar aprecia un baiat care nu a avut o iubita pana acum, pentru ca asta o face sa se simta speciala, doar sa nu pari disperat, spune-i ca pana acum te-ai axat pe studii, pe job, iar ea ti-a atras atentia in mod special. Bafta!

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Am vazut la tv ca e un site jumate.ro unde poti gasi acolo sau daca iti doresti atat de mult o prietena poti sa incerci niste replici de agatat la prima persoana pe care o vezi,dar sa nu fie intr-o relatie cu altul,spune niste vorbe frumoase, fa-i complimente spune-i ca arata bine dar cred ca ar fi bine daca te-ai aranja putin, sa fii dichisit si astea, spune-i asa despre tine dar numai ce este bun dar sa pari convingator, du-te la ea cu curaj si cu incredere si o sa functioneze.

| Staind a răspuns:

S-o cumperi de la sex shop

| Bobby711 a răspuns:

De ce nu incerci niste site uri de dating?
In adolescenta capeti experienta necesara la acest capitol tu ai sarip peste etapa asta prin urmare nu stii cum sa te dai la fete. Incearca sa mergi din cand in cand prin cluburi cu un prieten 2 sa iti mai dea is ei sfaturi si sa te ajute. vezi o fata singura si o abordezi vezi sa nu aibe prieten de obicei cand vezi 2 fete singure in club nu au partener daca ar avea ar fi cu ea cine isi lasa iubita singura in club? Chiestia e ca in cluburi nu gasesti fete ok daca intelegi ce vreau sa zic. Fetele se maturizeaza mai rapid decat baietii nu trebuie neaparat sa fie de varsta cu tine asta daca nu ai o problema cu asta. multe fete care au iubiti mai inaintati in varsta. Eu zic sa incerci sa te bagi pe colegele tale. O sa iti dau niste sfaturi de baza sa vad ce imi vine in cap. In primul rand trebuie sa vorbiti si sa va cunoasteti mai bine nu are rost doar sa te pui cu o tipa de dragul de a fi pentru ca nu va functiona daca nu sunteti compatibili aww sunt atat de multe lucruri xD pe care as putea sa ti le spun si nu prea stiu cum sa ma exprim incerc sa iti zic cum procedez eu laughing) Daca vorbiti si ajungeti sa va cunoasteti bine sa aveti incredere unul in celalalt poti incerca sa avansezi relatia fetelor le plac sa vorbeasca despre ele fa te interesat despre lucruri care le fac in timpul liber viata lor si chiestii de genul nu stiu cum sa iti zic sa intelegi. Ce vreau eu sa zic e ca nu e ca si cum ai bate din palme sau un secret pe care nu il stii sa faci rost de prietena o relatie se cladeste in timp cu efort trebuie sa ai rabdare nu mai e ca in adolescenta cand te plictisesti de relatii ca de seriale proaste si schimbi cu alta.
Sunt sigur ca ai auzid de faza cum ca fetele iubesc baietii rai eu iti zic ca e BS fetele iubesc barbatii! Pampalaii nu au nici o sansa in fata barbatilor. Prin urmare iti trebuie curaj, trebuie sa fi hotarat si sa ai incredere in tine si sa fi un baiat ok si sa tratezi femeile cu respect. Trebuie sa ai grija de tine sa te imbraci frumos si sa te aranjezi. Gaseste un stil la haine si la par care sa iti vina bine. Nu prea am cum sa iti zic ce pick up lines sa folosesti ca sunt o infinitate de variabile care trebuie luate in considerare adica nu e ca si cum as putea ghici ce ar zice fata aia cu care vei vorbii tu nu stiu cand eu am experienta sa zic asa si vine de la sine tu nu ai de aceea e mai bine sa incerci cu persoane pe care le cunosti si ai un fel de relatie cel mai bine e cu colegele pentru ca va intalniti foarte des si vei avea multe incercari. Trebuie sa te bagi in seama cu ele prefate ca nu stii sa faci ceva si cere ajutor sau lucruri de genul asta nu stiu trebuie sa deschizi un subiect de conversatie cand va veti intelege mai bine si veti fi mai apropiati veti putea vorbii liber poate si pe facebook sau prin mesaje cand va veni timpul invit o in oras la un film sau ceva alege un film si minte o ca ai un bilet in plus ca te a lasat un prieten balta. Daca ai noroc sa ii intalnesti mama trebuie sa te pui bine cu ea si sa faci impresie buna conteaza foarte mult! Daca faci impresie buna mama ei o sa vorbeasca cu ea despre tine chiestii gen ce mai face colegul ala al tau si o sa vorbeasca despre tine iar daca faci impresie buna vor vorbii lucruri bune despre tine si conteaza foarte mult cand te va invita sa ii cunosti familia + ca daca i ai dat impresia memei fetei ca esti un gentleman ii va baga fetei in cap ca esti un baiat ok nu prea am expus eu ce voiam sa zic insa sper ca ai prins ideea. Tocmai mi am dat seama ce compunere am scris lol laughing in fine daca ai nevoie de ajutor si crezi ca pot sa te ajut doar intreaba ma nu mai scriu nimic aici ca deja e prea mult xD

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru Bobby711):

Halele maica sfanta de unde ai dedus tu ca fetele care vin singura in club nu au iubit? adica daca ai iubit trebuie sa il duci si pe el oriunde mergi si tu? asta nu e relatie, asta e SCLAVIE,. fiecare partener are dreptul la o viata sociala INDEPENDENTA de partener, halele maica sfanta nu e de mirare ca majoritatea cuplurilor sunt doar niste frustrati

| Bobby711 a răspuns (pentru VerginicăVacăGrasă):

Numai pitipoancele merg singure in club eu am grija de prietena mea si nu o las sa umble singura noaptea pe strada si prin cluburi se numeste a avea grija de cineva. Daca prietenul tau nu isi face griji cand esti singura noaptea afara imi pare rau pentru tine. Sper ca stii sa faci diferenta intre un bar si un club. Nu am spus nicaieri ca imi tin prietena in lesa sau ceva de genul asta problema ta ce intelegi lol. Tu ce spui e ca atunci cand merg in club dupa fete trebuie sa ma dau la cele care sunt impreuna cu un baiat pentru ca asta nu inseamna ca poate sunt un cuplu that logic. Bine inteles ca ma uit la cele care sunt singure nu e ca si cum as vrea sa fac un 3some cu ea si cu prietenul ei lmao laughing) Daca ai un iubit cum zici tu nu inseamna ca trebuie sa il duci peste tot insa cand iubesti pe cineva nu crezi ca doresti sa iti petreci cat mai mult timp cu acea persoana. Nu stiu ce fel de relatii ai avut tu insa imi pare rau sa iti zic ca nu prea a legatura cu realitatea. Daca le ai cu relatiile atat de bine de ce nu incerci tu sa ii raspunzi la intrebare omului cu un raspuns adecvat? Din cate am vazut stii doar sa comentezi la adresa persoanelor care chiar incearca sa ajute si poate chiar au dreptate. Eu nu am cum sa iti demonstrez ca am dreptate si nici tu nu ai cum sa imi demonstrezi ca gresesc eu i am raspuns omului serios si din experienta nu cred ca are rost sa incerc sa iti dau argumente de ce e asa si de ce nu e. Evident ca nu toate fetele care merg singure in club sunt piti sau cauta prieten chiar i am spus ce fel de fete gaseste prin cluburi o fata ok nu o sa o vezi irosind timipul in club. Poate ca cum vrei sa imi dai peste nas? Ofera un raspuns mai bun ca al meu nu consider comentariile de genul adecvate. Mi ai dat un coment mie pe mine nu ma intereseaza parearea ta sau ce crezi tu despre mine nu eu am pus intreabarea. Cu privire la acest subiect am propria mea opinie care un o voi schimba atata timp cat nu sunt convins prin argumente valide. Btw Maica Sfanta se scrie cu litere mari ma gandeam ca poate este bine ca pe viitor sa stii.

| g4mma a răspuns:

Ai putea s-o comanzi de e Olx.Hai ca glumesc laughing, care-i faza daca n-ai prietena, chiar ai nevoie de una? sau doar te apuca nostalgia de dinainte de Valentine's?

| MentalHolocaust a răspuns:

Matrimoniale

| hsjsksla a răspuns:

EȘTI GAY OMULE