| anonim_4396 a întrebat:

Sunt femeile mai satisfacute cu un vibrator decat cu penisul partenerului? Am citit un articol cu asa ceva si am inteles ca multe declara ca asa este.

Răspuns Câştigător
| hipotronic a răspuns:

Salut. E la fel precum masturbarea, știi ce îți place pentru că îți cunoști corpul

Pe de altă parte dacă bărbații cu care au avut experiențele sexuale nu s-au ridicat la nivelul vibratorului îți dai seama că nu erau ei pro în ale sexului și totodată conexiune dintre ea și ei nu prea exista și nici partea emoțională și așa mai departe

Pentru că în sexualitate nu contează doar sexul în sine sau cel puțin el este mult mai intens când are și factorii ăștia precum partea emoțională, psihologică, dirty mind, conexiune, sentimente și așa mai departe

De exemplu o tipă care are o atracție deosebită față de un tip îl va considera pe ăla regele sexului indiferent că tu o regulezi de 10 ori mai bine

Dacă te-am ajutat mă bucur

10 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Da, așa se întâmplă când bărbatul e nepriceput

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pana cand penisul nu va vibra si nu va fi capabil sa ramana tare ore in sir nu avem sanse in fata vibratorului.

| Violleta2022 a răspuns:

Cand in lumea asta sunt babati cu un cuc prea mic anatomic, incapabili sa satisfaca vaginal ori se scapa pe ei in cateva minute lasna femeia nesatisfacuta, este de preferat ca femeia aia sa-si cumpere un vibrator, care satisface intotdeauna, fara gres.
Se pare ca 70-80% din barbati sunt incapabili sa-si satisfaca partnera sau sotia, de aici si vanzarile masive de vibratoare, ca femeia sa obtina si ea de undeva satisfactie sexuala, fara sa-si distruga casnicia sau relatia cu acel barbat incapabil.

| sammie a răspuns:

Depinde. Nu toate sunt așa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In nici un caz! Altfel se simte penisul și altfel se simte un cauciuc.

| Miruna333 a răspuns:

Pot fi. Ai control total asupra vibratorului si il poti folosi cat vrei. Sunt avantaje si dezavantaje

| Alexia999997777777777777 a răspuns:

Suntem oameni diferiti și avem plăceri diferite, unii suntem pe partea emoțională, alții se excita începând direct, fără vreun preludiu.
Contează și partenerul cât de atent este la nevoile parteneri, de multe ori din rușine sau alte lucruri nu exista coordonarea, sa ai curajul sa îți exprimi plăcerile.

| pufulescu0o a răspuns:

Da, asa este! Daca vorbim strict de satisfactie sexuala atunci vibratorul este superior penisului. Modernitatea deh!

| Lrs2015 a răspuns:

Eu nu am inteles cum dildoul e bun, nu se simte "ca un plastic ", dar sexul ocazional protejat nu este laughing

| MariaJust a răspuns:

Salut, Marius. Răspunsul este nu. Un vibrator, chiar până și alea performante cum e Lush 2 https://justlove.ro/p/vibratoare/oua-vibratoare/lovense-lush-2-ou-vibrator/ sau Lush 3 de exemplu https://justlove.ro/p/vibratoare/oua-vibratoare/vibrator-lovense-lush-3/ nu poate să inlocuiască partea emoțională dintr-o partidă de sex / dragoste.

Părerea mea personala este ca se intamplă ca o femeie să se declare mai mulțumită de un vibrator decât de un partener este doar atunci când nu a creat o conexiune emoțională cu acel partener și doar se ***, nu fac dragoste.