| angelinthedark a întrebat:

Sunt foarte trista ca prietenului meu nu ii pasa de mine, m-a lasat singura la el acs si a plecat cu prietenii, vad ca nu da nici 2 bani pe mine si am decis sa ma despart de el, stiu ca ma va suna dar am sa ii zic ca nu mai vreau sa fiu cu el, ca m-am saturat de situatia asta, ii pasa mai mult de prieteni si vad ca pe mine ma da la o parte si eu pentru el am renuntat la toate prietenele mele, am facut tot ce am putut pentru el, tot timpu cand m-a chemat la el am mers fara sa il refuz vreodata si el imi face una ca asta...ma minte ca vine imd si el se intinde, dar am sa pun piciorul in prag ca nu vreau sa fiu luata de fraiera, stiu ca va suna sa imi ceara iertare dar vorbele lui nu au valoare de mult timp deja nu mai are valoare pentru mine fiindca mi-a ajuns sa fiu felu 2...nu zic ca nu s-a interesat ca nu m-a cautat, nu e asa, dar vad ca prima oara sunt alte treburi mai importante apoi isi aminteste ca mai exist si eu, asa ca am luat decizia desi ma doare inima am sa renunt la aceasta relatie ca nu duce nicaieri, sincer nu mi-a dat alte motive doar asta ca isi petrece mult timp cu prietenii si lucru si una alta, iar eu sunt doar asa de plictiseala cum ar veni,. ma gandesc ca tot ce mi-a spus si toate faptele lui sunt doar niste falsuri si ca daca chiar ii pasa de mine nu se comporta asa, lasa totul deoparte pentru mine dar gata, de azi inainte ma voi schimba si am sa ies si eu cu fetele, am sa il las balta la intalniri, ori ma despart de el, oare ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| marcelan25 a răspuns:

crying Mi-au dat lacrimile, citind aceste randuri si vreau sa-ti spun ca si cu mine s-a intamplat la fel doar ca eu sunt baiat, desi sincer iti spun ca eu de 6 luni m-am despartit de easad si o iubesc cu toata fiinta mea, dar din pacate pentru ea au fost mai importante prietenele ei decat dragostea, inima si atentia mea si toate ce i-am oferit. Acum ea s-a trezit la realitate si ma tot suna si cauta, dar oricat de mult ma doare, eu nu ma mai impac cu ea, am iertat-o de prea multe ori in acesti 2 ani impreuna si cred ca ii mai bine asa. Imi pare rau sa-ti spun asta, stiind ce simti si cred ca cel mai bine ar fi sa-l dai uitarii. Oricum, decizia iti apartine. P. S: vei avea nevoie de multa putere sa treci peste, asa ca iti recomand sa petreci mai mult timp intre prieteni si sa iesi mai des in oras. Te pup! Succes!

14 răspunsuri:
| Anecherry a răspuns:

Daca ai o relatie cu cineva asta nu inseamna ca trebuie sa renunti la toate persoanele din jurul tau ca sa fii cu persoana iubita. nu trebuia sa renunti la prietenele tale pentru el, si nici el nu trebuie sa iti dedice tie tot timpul lui. tu ai postat foarte multe intrebari pe site in care vorbesti de relatia ta si nu poti spune ca tot ce a spus si toate faptele lui sunt niste falsuri. el e baiat, iar pe baieti nu ii poti tine lipiti numai de tine, au si ei nevoie de libertate, sa mai iasa cu baietii, sa se duca la un fotbal, la o bauta etc. nu fi egoista, si nu incerca sa il tii numai pentru tine, pentru ca ai sa il pierzi; si nici tu nu te desparti de el, pentru ca iti va parea rau sa renunti la o relatie ca a voastra doar pentru niste prostioarehappy

| Anna_5295 a răspuns:

Lasa-l cat mai repede! eu am tacut in fata iubitului meu si m-a lasat ca o carpa...

| elamit a răspuns:

Eu cred ca il ibesti prea mult si il vrei numai pentru tine, dar mai trebuie sa iasa si el cu baieti asa sunt ei, dar in final tot in bratele tale sfarseste, mai treci si tu peste iesi si tu cu fetele cum ai spus, asa nu nu ii vei mai simti lipsa. te pup

| SickOfWriting a răspuns:

Dupa mine m-as fi despartit de mult de el, adica u renunti la tot pentru el si el renunta la tine pentru TOT. Dar la probleme de genu nu asculti ce spun alti, asculti ce-ti spune inima.Succes!

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Acuma sincer, la cate mizerii i-ai facut, te asteptai la altceva?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuie sa iubesti pe cineva daca acel cineva nu te iubeste.
e o vorba. cel ce iubeste sufera, cel ce e iubit isi bate joc.
inainte sa ai o relatie nu pune suflet atat de mult ca sa vezi adica sa vedeti aman2 ce se va alege de voi.
si la ce ai scris tu in ultimele randuri zici ca ori sa il lasi balta la intarniri ori sa te desparti de el.
parerea mea e : sa il lasi balta la intalniri ...is 2 chestii. ori te faci tu de rusine. alta e ca il lasi acolo iar el poate va ramane el acolo bine mersi sau...isi va da seama de ceva sau ce stiu eu.
eu in locul tau m-asi desparti de el e pentru binele tau si pentru a lui, ca poate nu sunteti facuti unul pentru altul.
pune punct alege-ti un baiat calumea si sa fie totul bine fara minciuni si alte chestii sa fie totul bine, asa e mai bine :*
succes!

| Filly_6570 a răspuns:

Ai putea sa procedezi asa
1: Te comporti in acelasi mod ca si el, in incercarea de a-l face sa inteleaga cum te simti cand el te neglijeaza.(probabil solutia cea mai indicata daca nu ai ajuns la capatul rabdarii, desi uneori se poate intoarce impotriva ta)
2: Il iei de manuta si ii explici frumos ca te deranjeaza f mult modul in care se comporta lasandu-i de inteles ca daca nu isi revizuieste comportamentul va ramane fara tine.(de cele mai multe ori functioneaza dar pentru o perioada scurta)
3: Poti face un scandal monstru pe tema asta, sa izbesti, sa tipi, sa injuri, si apoi sa izbucnesti in plans(cred ca ar face mai mult rau decat bine, ai putea parea disperata si probabil situatia va degenera. Sincer nu recomand)
4: Poti inscena o despartire iar in momentul in care va dori sa va impacati vei sti ca ai mingea in teren la tine si sanse maxime pentru gem, set, meci. In continuare ai putea sa folosesti si punctul 2 in felul asta ai putea obtine un efect de durata aratandu-i deja primul avertisment.(riscul e acela de a nu arata intentia de impacare dar pana la urma asta ar insemna ca nu te vrea si atunci se intampla inevitabilul. Macar ramai cu ideea ca tu i-ai dat papucii)
5: Trage 2 atmosfere in piept, tine spatele drept, adopta privirea patrunzatoare care ii rascoleste toate gandurile, arunca pe tine niste haine care sa iti puna cat mai bine in evidenta atuurile corpului(fara a parea vulgara) si undeva in public ii spui calm asa: ''Dragule impreuna am scris un capitol minunat in viata mea dar acum trebuie sa il inchei, iar urmatorul vreau sa mi-l dedic in exlusivitate mie. Vreau sa stii ca voi avea ca ghid relatia noastra pentru cele care vor urma. Mi-ar placea foarte sa ramanem prieteni si poate candva sa iesim la o cafea sa ne spunem noutatile". Dupa asta fara sovaiala ii intorci spatele si pleci fara a ezita, fara a privi in urma, fara a te grabi cat se poate de calm si natural. Ideal ar fi sa te insoteasca cineva pentru a nu pleca singura. Sunt aproape sigur ca va cersi o a doua sansa, atunci il vei avea la degetul mic, depinde de tine daca te hotarasti sa o acorzi sau nu.(Nu recomand daca partenerul este cardiac sau temperamentul sau scapa usor de sub control)
Sunt doar parerile mele si sper sa iti fie de ajutor. Daca te mai pot ajuta cu ceva nu ezita sa intrebi

| TheMihutz a răspuns:

In sfarsit era si timpul...

| nicol20 a răspuns:

Te inteleg perfect prin ce treci deoarece si eu am trecut prin asa ceva si doar un om care trece prin aceeasi situatie stie ce simti ceilalti nu traiesc aceleasi sntimente le doar mila imi pare rau ce ti s-a intamplat dar gandeste-te ca intr-o relatie cel mai important este persoana iubita si trebuie sa fie pe primul loc iar pe urma prieteni poate el nu stie ce este sa iubesti ce o sa zica lasa ca proasta ma iubeste si ma iarta si ma asteapta nu are rost sa iti irosesti viata tot asteptand ca el sa se schimbe si sa fi tu pe primul loc.Eu stiu ca este foarte greu dar trebuie sa tai raul de la radacina mai bine suferi o saptamana o luna un an dar nu suferi toata viata iesi in oras cunoaste lume noua si alti baieti cui pe cui se scoate.Si sa nu mai faci niciodata greseala sa renunti la prieteni tai pentru un baiat si eu am facut aceeasi greseala dar prieteni adevarati te vor intelege si te vor sprijini.Ma bucur pentru tine ca ai curajul sa pui piciorul in prag.Bafta

| Clauditza a răspuns:

Sa ne spui si noua ce o sa reusesti.

| clauclau_6191 a răspuns:

Platestei cu acceias moneda, sa vada cum este...

| dydy22 a răspuns:

Eu zic sa te desparti de el, daca te da la o parte pentru prieteni lui asa sunt majoritatea adica tu ai renuntat la porietenele tale pentru el dc nu ar face asta pentru tine inseamna ca nu te iubeste si te foloseste pentru a nu se simti singur

| ranni a răspuns:

Despartete de el si combinate cu mine.:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai eu zic sa te mai gandesti si eu de multe ori i-am fact asta iubitului meu pana intr-o zi cand mi-a zis gata atunci am realizat cat tzin la el prietenii mereu imi spuneau ca el nu`i de mine daca imi erua prieteni accptau situatia oricum eu iti zic sa stai de vba serios cu el ca dupa vei suferi ca l-ai pierdut eu tin enorm de mult la iubitu meu dupa ce am discutat m-am schimbat radical si acum suntem ok avem 3 ani impreuna