| uybvawkbdxskj a întrebat:

Sunt impreuna cu iubitul meu de 2 luni si putinpuppy dog eyes parintii lui ma cunosc asa din vedere, dar iubitul meu vrea sa merg la el acasa, sa stau de vorba cu ei, sa ii cunosc mai bine ce ziceti este o idee buna?

Răspuns Câştigător
| Hαppiηеss a răspuns:

In general cand un cuplu decide sa-si cunoasca reciproc familiile inseamna ca relatia lor devine una serioasa. Adica mi se pare ok sa te duci sa-i cunosti parintii prietenului tau daca intr-adevar esti sigura pe tine ca vrei ceva serios, imi imaginez ca tu nu te-ai duce acasa la mama ta cu fiecare baiat cu care esti nu? te duci cu baiatul pe care il iubesti si cu care crezi tu in momentul respectiv ca ai putea avea un viitor. Alegerea e a ta gandeste-te bine!

7 răspunsuri:
| DNSK a răspuns:

Nu-i prea devreme?

| uybvawkbdxskj explică (pentru DNSK):

Nu stiusad de asta v-am cerut ajutorul.

| justsummer a răspuns:

E prea devreme si de cele mai multe ori implicare parintilor poate afecta negativ o relatie o sa te simti analizata la cele mai mici detalii si nu cred ca va fi prea placut.

Răspuns utilizator avertizat
| BebelusMIKiY2 a răspuns:

Poi este o idee buna cred eu dar doar de 2 luni cam putin ai mai putea sa astepti!