| Andraaa1234 a întrebat:

Sunt impreuna cu prietenul meu de 4 ani si saptamana viitoare urmeaza sa ne mutam amandoi in orase diferite din cauza facultatii. Distanta dintre noi o sa fie de aproximativ 160 km si o sa ne vedem mult mai rar. Credeti ca o asemenea relatia poate rezista?

5 răspunsuri:
| Dariusuu a răspuns:

Normal că poate.

Doar depinde de voi. Ştii, uneori distanţa poate aproapia chiar dacă e un paradox.

Depinde de voi dacă va ţine!

Te pup.

| Darkmagic a răspuns:

O relatie de 4 ani poate sa insemne si dragoste, dar si...plictiseala.
Motivul pentru care relatia voastra nu va tine nu rezida din faptul ca o sa va intalniti poate, o data pe luna, ci pentru ca o sa va schimbati anturajul, o sa cunoasteti oameni noi, tu barbati, el fete si... happy

Ideal este sa puneti capat de comun acord legaturii voastre ca sa va scutiti de alte probleme.
Dupa facultate puteti sa incercati sa legati din nou ceva, dar iti pot garanta ca o sa va priviti cu alti ochi si veti avea alte convingeri, alte idealuri...
Pe scurt, altfel de relatii "la distanta", cad, in 99% din cazuri.
Una e sa ai o astfel de relatie "la distanta", tu intr-un orasel, el...intr-un varf de munte, si cu totul altceva sa incercati sa o mentineti cu intalniri lunare, inconjurati fiind in restul timpului de alti oameni, de aceiasi varsta, aceleasi convingeri, cu interese asemanatoare, etc, etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai, in acesti 4 ani cred ca v-ati cunoscut cat de cat, numai voi va puteti tine iubirea vesnica, depinde de taria voastra de caracter( chiar daca mai experimentati sexul cu alte persoane trebuie sa nu puneti suflet, organismul are necesitati)

| unknøwn a răspuns:

Perfect.
Acum o să poată şi el să bagabonţească liniştit happy.

| suMRed34 a răspuns:

Poate rezista daca sentimentele sunt foarte puternice. Daca spui ca sunteti de 4 ani impreuna asta inseamna ca aveti o relatie puternica si distanta nu va va afecta. Va doresc cat mai mult impreuna si o relatie cat mai frumoasa! Mult succes in viata!