| MeAndra a întrebat:

Sunt impreuna cu un baiat de aproximativ o saptamana. El imi zice ca tine laa mine foarte mult si vrea sa ne sarutam. Sa accept sau sa mai astept? Cum imi dau seama daca chiar ma place?

Răspuns Câştigător
| syme a răspuns:

Eu îți propun un lucru simplu. Dacă zice că ține la tine și vrea să vă sărutați (de dragul tău), atunci ar trebui să vrea să vă sărutați atunci când vrei tu. Așa că poți să îți dai seama dacă te place prin simplul fapt de a nu accepta să te sărute (la urma urmei, ar trebui să te placă mai mult pe tine decât săruturile tale). Dacă pleacă sau se supără pentru că nu vrei să te săruți cu el, atunci se pare că nu a avut prea multă treabă cu tine - ci cu săruturile sau alte lucruri pe care i le-ai fi putut oferi.

13 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Iti poti da seama din gesturile sale daca te place cu adevarat sau nu. Sa accepti sau sa mai astepti? Lamureste-te in legatura cu sentimentele lui fata de tine, iar pe urma, daca simti nevoia sa-l saruti, fa-o, nu ezita.
✖ ρυηcт ◕ şι ∂ε ℓα cαρăт ✖ - spui ca sarutul nu e un lucru grav?
Pai, sarutul este simbolul iubirii, daca saruti si nu iubesti, iti spun eu ca este o problema.
Mihai- de ce-i praf mai? A te gandi de doua ori pana a face un lucru vadeste maturitate, fata isi i-a masuri de circumspectie, nu doreste sa actioneze fara a fi sigura de anumite chestii.

| Emma a răspuns:

Poi... tie iti place baiatul?
Ar fi trebuit sa ne spui macar ce varsta ai ca sa ne dam cu parerea. oriqm sarutul nu e un lucru asa grav.Depinde de u daca vreiwinking. Succes

| adi4ever a răspuns:

Daca iti cerea sa faceti sex din prima seara era grav...

| Dan a răspuns:

Nu stiu ce varsta ai, dar tu decizi daca vrei sa faci pasul acesta, sa nu fie prea devreme si nici prea tarziu.Noroc sa ai in dragoste!

| 16.laura.16 a răspuns:

Doar de o saptamana?
Pe de o parte un sarut nu e mare lucru. Pe de alta parte, nu trebuie sa il saruti daca nu simti acest lucru. Asa ca fa exact asa cum simti tu.

| ClaraZ a răspuns:

Pai cred ca tine la tine avand in vedere ca a asteptat o saptamana fara sarut laughing

| aangelia a răspuns:

Lollaughing
da ce faceti voi pustoaicele de 10-11 ani? doar va tineti de mana?thinking
"sunt de o saptamana cu el". nu prea esti. daca erai existau cativa pupici laughing

| Mihaic93 a răspuns:

Esti praf.

| Delete a răspuns:

Fetito daca a trecut deja o saptamana si tu inca nu ii dai voe sa te sarute e grav! trebuea din a 2 zi sal saruti! Cred ca e vreun baear rabdator eu nu as astepta o saptamana pentru un sarut

| inginer a răspuns:

Eu nu mai inteleg deloc cum merg lucrurile in ziua de azi. Eu stiu ca un sarut vine pur si simplu de la sine, de la o imbratisare, de la un mangaiat pe spate, de la un pic de inghetata ramasa pe buze. Nu asa - cu programare: vrei sa ne sarutam? hai sa ne sarutam - 1, 2, 3 si start! Chestiile astea nu se zic: "vreau sa te sarut", ci se intampla atunci cand trebuie si atat.

| laura_8904 a răspuns:

Sal cred ca nu noi ar trebui sa iti spunem ce sa faci gandeste-te tu ce vrei?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce pierzi daca accepti sa va sarutati? Nici nu ar trebui sa iti ceara, pur si simplu, cand te conduce acasa, ii dai o imbratisare, ramaneti asa, iar el se apleaca si te saruta, nu cred ca l-ai lovi, ai face o criza sau ai incepe sa fugi. So...lasa lucrurile sa mearga de la sine.

| Anonim. a răspuns:

Cati 10 ani ai?:-b...